facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

4th European Technology Assessment Conference

28. 12. 2018
4th European Technology Assessment Conference

V listopadu příštího roku se v Bratislavě uskuteční již čtvrtá evropská konference věnovaná technology assessment a příbuzným disciplínám. Tentokrát ponese titul Value-driven Technologies: Methods, Limits, and Prospects for Governing Innovations. Výzva pro podávání návrhů příspěvků je otevřena do 15. ledna 2019.

Čtvrtá TA konference se uskuteční ve dnech 6. a 9. listopadu 2019 v Bratislavě a naváže na předchozí ročníky v Praze (2013), Berlíně (2015) a v Corku (2017).

Jejím hlavním cílem je další posílení diskuze o možnostech metody technology assessment a ostatních příbuzných aktivit, jako jsou odpovědný výzkum a inovace (RRI), zapojení veřejnosti či foresight a přispět tak k odpovědné politice v oblasti vědy, výzkumu a inovací založené na znalostech

Výzva pro podání návrhů příspěvků je otevřena do poloviny ledna 2019 zde.


Zdroj: TC AV ČR

 TCAVCR logo


O zprávě Evropské komise, která pojednává o významu foresightu v evropské politice výzkumu, vývoje a inovací, zejména při přípravě nového rámcového programu, jsme informovali zde. Kolektiv autorů Technologického centra AV ČR také vydal publikaci, která se zabývá metodami foresightu, jako nástroje pro podporu strategického rozhodování v procesu tvorby veřejných politik. Ke stažení je zde.