facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

7. ročník mezinárodní soutěže FameLab

3. 2. 2017
7. ročník mezinárodní soutěže FameLab

Byl vyhlášen 7. ročník mezinárodní soutěže v popularizaci vědy FameLab. Hlavním organizátorem soutěže pro mladé vědce a vědkyně je British Council. Česká centra jsou partnerem české části soutěže, udílejí cenu za rozvoj mezinárodní vědecké spolupráce a prezentují nejúspěšnější účastníky v zahraničí.

Soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a pokud možno i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Svého favorita / favoritku do finále nominuje svým hlasováním také publikum. Vítěz/ka národního finále reprezentuje Českou republiku v anglickém Cheltenhamu.

Hlavními partnery na mezinárodní úrovni jsou vedle British Council také NASA a CERN. Do dnešního dne se soutěže zúčastnilo více než 6000 mladých vědců z 30 zemí světa. V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše a za podpory Nadace Vodafone Česká republika, Českých center a Nadace Tomáše Bati.

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd. Je možné přihlásit i vystoupení III. vědní oblasti, pokud budou tematicky či metodicky propojeny s přírodními či technickými vědami.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na https://www.famelabcz.com/

Přihlásit do soutěže se můžete vyplněním přihlášky a jejím zasláním na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 27. února 2017.

 

Zdroj: MŠMT