facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

ALEVIA: Vzdělávací modul 6 – Komercializace výstupů VaV

14. 10. 2022
ALEVIA: Vzdělávací modul 6 – Komercializace výstupů VaV

Společnost alevia pořádá v rámci komplexního vzdělávacího programu 2022/2023 šestý modul. Ten se tentokrát věnuje komercializaci výstupů výzkumu a vývoje. Dvoudenní workshop se uskuteční 22.–23. listopadu 2022 v Hradci Králové.

IMG 8178

Komplexní vzdělávací program v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI) je určen projektovým manažerům a manažerkám, pracovníkům a pracovnicím na všech stupních řízení ve výzkumných organizacích všech právních forem, vědcům a vědkyním se zájmem o danou problematiku, pracovníkům ve státní správě a samosprávě, kteří se setkávají s problematikou VVI, pracovníkům poskytovatelů podpory, zaměstnancům center transferu znalostí, RIS3 manažerům na národní a regionální úrovni i zástupcům subjektů z aplikační sféry.

Modul 6 se zaměří na komercializace výsledků výzkumu a vývoje s důrazem na dva hlavní způsoby: licenční smlouvy a spin-off společnosti. Pokusíme se odpovědět na otázky: Jaký je rozdíl mezi transferem znalostí a technologií a komercializací? Jaké předpisy ovlivňují oblast transferu a komercializace? Jaké výstupy VaV je vhodné komercializovat a proč? Jaké jsou nejdůležitější součásti licenční smlouvy? Na co si dát pozor při vyjednávání licenční smlouvy? Co je to spin-off společnost? Jaké může mít podoby? Za jakých podmínek může výzkumná organizace založit spin-off společnost?

Těšíme se na naše lektory – Matěje Machů z Charles University Innovations Prague a Mateje Klimana. Celým modulem provází jako facilitátor Aleš Vlk.

Účastníci dvoudenního modulu obdrží certifikát o jeho absolvování. Podrobnosti a registrační formulář najdete zde.

Uzávěrka registrace je 8. listopadu 2022, nebo do vyčerpání kapacity.

Cílem celého programu je rozšířit teoretické znalosti a praktické dovednosti v dané oblasti a rozvinout profesní a kariérní růst účastníků modulů. Počet účastníků vzdělávacího programu je limitován na cca 25 v každém jednotlivém modulu, a to z důvodu zachování nejvyššího možného stupně interaktivity a individuálního přístupu.

V průběhu modulu se střídají přednášky, diskuse, samostatné a týmové práce a prezentace výstupů. Důraz je kladen na řešení modelových situací, ve kterých jsou nastoleny konkrétní a skutečné problémy.

 

Zdroj: alevia

« Květen 2023 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 5 6 7
8 10 13 14
19 20 21
22 25 26 27 28