facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

(Bio)technologie českých vědců se představí globálním investorům

28. 2. 2017
(Bio)technologie českých vědců se představí globálním investorům

Ambiciózní biotechnologie českých vědců se představí významným domácím a zahraničním investorům na mezinárodní konferenci BioSpot, která proběhne již 1. 3. 2017 v pražském Centru současného umění DOX.

Projekty českých vědců v oblasti Life Sciences (vědy o živých organismech) na sebe již řadu let strhávají pozornost tuzemských i zahraničních soukromých investorů. Jsou to právě soukromé investice, které mohou pomoci ambiciózním vědeckým projektům uplatnit se na trhu, a za to nabízejí investorům mnohokrát nadstandardní zhodnocení jejich vkladů. Důvodem potřeby právě soukromých investic je fakt, že ČR vydává ročně neporovnatelně méně finančních prostředků na výzkum v oblasti Life Sciences oproti srovnatelnému Rakousku či Dánsku.

Z nedostatku zkušeností a příležitostí, ale i jiných příčin, se vědečtí pracovníci a soukromí investoři často neumí dohodnout na podmínkách vstupu soukromých investic do projektů, které jsou financované z různých zdrojů včetně veřejných. Za účelem vytvoření fóra pro vědce z oblasti Life Sciences a soukromé investory vznikla v roce 2016 mezinárodní konference BioSpot, jejímž organizátorem je klastr MedChemBio, Ústav molekulární a translační medicíny LF UP a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.

„Platforma BioSpot koncentruje nejpokročilejší technologie v oblasti Life Science a biomedicíny, a vyhodnocuje jejich vývojový i komerční potenciál. Ty nejzajímavější výsledky výzkumu se představují na každoroční konferenci potenciálním investorům. Kromě zprostředkování přímého kontaktu vědců s komerční sférou se snažíme i o dlouhodobou kultivaci inovačního prostředí, průnik investičního kapitálu do České Republiky a odstraňování bariér mezi výzkumníky a investory,“ vysvětluje Marián Hajdúch, ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny LF UP v Olomouci a jeden ze zakladatelů BioSpotu, pohnutky vzniku konference.

„Až do loňského roku u nás chyběla taková konference, která by propojovala nadějné vědecké aplikace s investičním kapitálem,“ říká Martin Fusek, zástupce ředitele pro strategický rozvoj Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. „Naší ambicí je, aby se konference BioSpot stala ústřední akcí tohoto typu pro celý středoevropský region vyhledávanou jak špičkovými vědeckými týmy, tak zkušenými investory, kteří mohou pomoci s realizací jejich výsledků.“

V pořadí druhá výroční konference BioSpot se uskuteční 1. března 2017 v Centru současného umění DOX v Praze. Odborný program konference bude tvořit osm ústních a devět posterových prezentací vybraných technologií, které budou bojovat o pozornost významných domácích i zahraničních investorů. Mezi nimi budou např. britská společnost J&J Innovation či německá společnost Merck Group, jejichž zástupci budou mít na konferenci vlastní příspěvky o tom, podle čeho vyhledávají projekty pro své investice.

 

webové stránky konference

Zdroj: Tisková zpráva BioSpot