facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

CESNET Day v Olomouci

7. 4. 2018
CESNET Day v Olomouci

Navázat užší spolupráci s organizacemi v Olomouckém kraji, to je hlavní smysl akce, kterou ve čtvrtek 12. dubna pořádá CESNET, sdružení vysokých škol a Akademie věd ČR. Pod názvem CESNET Day se uskuteční od 10 hodin v Malé aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

CESNET provozuje národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum, vývoj a vzdělávání. Hosté setkání se seznámí se službami, které poskytuje akademickým pracovištím, výzkumným ústavům, nemocnicím, knihovnám ale i high-tech firmám a dalším subjektům z nejrůznějších oborů.

Význam akce podpoří svým úvodním slovem prorektor pro organizaci a rozvoj Univerzity Palackého v Olomouci Jiří Lach. Odborníci sdružení pak představí konkrétní služby i aktivity a budou k dispozici pro následnou diskusi.

„Chceme přiblížit možnosti národní e-infrastruktury CESNET konkrétním pracovištím z olomouckého regionu. Poskytujeme celou řadu pokročilých služeb, které využívají nejen velké instituce, ale stále častěji i menší týmy se specifickými požadavky. Díky unikátním parametrům naší páteřní sítě a speciálním službám se mohou zapojit do klíčových mezinárodních projektů anebo získat přístup k výpočetním kapacitám, které by pro ně jinak byly nedostupné. Z toho pak těží celý region, protože vrcholová věda, výzkum či vývoj přitahují špičkové odborníky a vytvářejí atraktivní pracovní příležitosti,“ říká ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád, který promluví i na setkání.

CESNET spolupracuje s Univerzitou Palackého v Olomouci na některých náročných projektech. Typickým příkladem je kooperace s katedrou optiky Přírodovědecké fakulty v rámci Národní iniciativy pro kvantové technologie. Možnosti využití pokročilých fotonických služeb na setkání představí Josef Vojtěch ze sdružení CESNET. Dalšími tématy budou například stále aktuální kybernetické hrozby, datová úložiště, 4K video v medicíně a kultuře nebo gridové vědecké výpočty.

Akce se uskuteční 12. 4. 2018 od 10.00 v Malé aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Zájemci o setkání se mohou bezplatně registrovat zde.

 

Zdroj: CESNET