facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Czech Space Week 2019

6. 11. 2019
Czech Space Week 2019

Jak kosmické technologie ovlivňují a do budoucna ještě mohou ovlivňovat běžný život každého z nás, ukáže v Praze a Brně Czech Space Week, týden plný akcí pro odbornou a širokou veřejnost. Koná se od 8. do 15. listopadu 2019.

ESA Space week FB cover

Česká republika se z družicového pohledu může zdát malá, ale opak je pravdou. Je to tu jedna hvězdná soustava vedle druhé. Aby lidé věděli, co všechno kosmického se v Česku děje, organizuje Ministerstvo dopravy a CzechInvest spolu s dalšími partnery spoustu vesmírných událostí v Praze, Brně i jinde po republice. V rámci Czech Space Weeku proběhnou akce pro veřejnost, akademii, děti, kosmo-fanoušky, startupy i průmysl.

V rámci letošního ročníku pořadatelé připravili pro návštěvníky bohatý program. Těšit se mohou mimo jiné na den otevřených dveři v Agentuře pro evropský globální navigační družicový systém, kde si budou moci vyzkoušet virtuální realitu či postavit vlastní družici.

V úterý 12. listopadu proběhne Kosmický průmyslový den, který zahrnuje nejrůznější semináře, workshopy, B2B zónu a další. Tato akce propojuje kosmické firmy s dalšími průmyslovými sektory a inspiruje návštěvníky k zapojení do kosmických aktivit. Vrcholem dne bude závěrečný networkingový večer. Součástí průmyslového dne je i konference Gate2Space v hvězdárně a Planetáriu Brno, kde se návštěvníci dozví způsobech a příležitostech zapojení do projektů Evropské kosmické agentury ESA, o alokacích v jednotlivých programech a také o dosavadních úspěších české kosmické komunity.

O den později,13. listopadu, bude probíhat den otevřených dvěří na průmyslových a akademických pracovištích zabývajíccíh se kosmickými technologiemi po celé ČR.

Dít se toho ale bude mnohem víc. Kompletní program je k dispozici zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Czechspaceyear.com

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 5 6
7 8 13
18 20
21 25 26 27