facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Den národních výzkumných infrastruktur 2018

12. 6. 2018
Den národních výzkumných infrastruktur 2018

V úterý 6. listopadu 2018 se uskuteční již třetí Den národních výzkumných infrastruktur (DNVI). Hostitelskou organizací pro tento rok je Národní superpočítačové centrum IT4Innovations a konference tak proběhne v jeho prostorách v Ostravě.

Den národních výzkumných infrastruktur věnovaný těmto jedinečným zařízením s vysokou znalostní a technologickou náročností, provozovaných na principu otevřeného přístupu, proběhne letos již potřetí. Konference má za cíl demonstrovat jejich efektivitu a význam, upozornit na nové možnosti a kapacity výzkumné komunity a především ukázat pozici českých infrastruktur v rámci EU i globálních výzev. Velkým přínosem akce je také ojedinělé setkání zástupců infrastruktur, které jim nabízí možnost výměny informací a navázání nové spolupráce. Hlavní témata konference se tak věnují zhodnocení dosavadních výstupů, budoucímu směrování, financování, dlouhodobé udržitelnosti i otevřenosti vědy a sdílení velkých dat i výzkumných kapacit.

Letošní ročník zahájí a účastníky přivítá Vít Vondrák (ředitel IT4Innovations). Během dopoledního programu pak bude představen plán a finanční rámec pro roky 2020-2022 z úst Lukáše Leváka (ředitele odboru výzkumu a vývoje MŠMT), Jan Hrušák (místopředseda ESFRI) představí novou Cestovní mapu ESFRI 2018 a následovat bude panelová diskuse na téma účasti v evropských infrastrukturách. Odpolední program bude věnován E-infrastrukturám a metodám hodnocení výzkumných infrastruktur. Úvodní slovo o E-infrastrukturách a jejich službách pro výzkumné infrastruktury převezme Thomas Lippert (předseda rady PRACE a ředitel Jülich Supercomputing Centre) a v tomto tématu bude navazovat i další panelová diskuse. Na metodologii hodnocení infrastruktur bude v následujícím bloku nahlíženo jak z pohledu ČR, prezentovat bude Lukáš Levák, tak z pohledu ESFRI, o které na závěr promluví Petr Ventluka (vedoucí oddělení pro výzkumné infrastruktury z MŠMT). Na poslední blok naváže a konferenci zakončí panelová diskuse, která kromě tématu metodologie hodnocení bude řešit i téma hodnocení dopadu na společnost a průmysl.

Registrace na konferenci je zdarma, proto si neváhejte rezervovat své místo.

 

Zdroj: vyzkumne-infrastruktury.cz

 


Další informace naleznete na webu www.vyzkumne-infrastruktury.cz, jehož slavnostní spuštění proběhlo na loňském DNVI 2017, který se konal 2. listopadu 2017 v Brně. Web také obsahuje informace o všech infrastrukturách, které jsou zapsány v Cestovní mapě ČR velkých výzkumných infrastruktur.