facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Den TA ČR 2022

25. 8. 2022
Den TA ČR 2022

Technologická agentura zve na akci Den TA ČR, která se bude konat 20. října 2022. Cílem události je oceňovat nejlepší projekty aplikovaného výzkumu, jejichž řešení bylo spolufinancované ze státní podpory. Letošní ročník se bude věnovat tématu diverzity v aplikovaném výzkumu a inovacích. 

20220825DenTACR

Toto téma jsme nevybrali náhodou. Současný svět je o náhlých změnách. Abychom na ně mohli správně reagovat, musíme být připraveni. Pomoct nám může diverzita, která přibližuje výzkum člověku a odkrývá silné i slabé stránky společnosti, naše způsoby chování a zkušenosti. Bourá tím tak zavedené předsudky – bariéry ve výzkumu. Proto ponese Den TA ČR 2022 podtitul “Výzkum bez předsudků”.

Program celého dne se skládá ze dvou hlavních částí. Dopolední konference se zaměřuje na aktuální inovační témata a trendy. Mezi vystupujícími jsou tradičně významní odborníci ze zahraničí i tuzemska. Druhou navazující částí je slavnostní večer, v rámci nějž jsou oceněny jedny z nejkvalitnějších projektů aplikovaného výzkumu v pěti kategoriích reflektujících ekonomický a společenský přínos výsledků projektů. Celý večer je protkán příjemnou atmosférou a originálním uměleckým vystoupením, za účasti představitelů businessové, akademické i státní sféry.

 

Zdroj: Technologická agentura ČR