facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Diskuse: Využití vesmírních technologií na Zemi

1. 4. 2019
Diskuse: Využití vesmírních technologií na Zemi

Ve čtvrtek, 11. dubna 2019, se v pražském Škodově paláci uskuteční další setkání stakeholderů projektu STEPHANIE, který se zabývá možnostmi využití vesmírných technologií v dalších odvětvích.

V rámci setkání budou shrnuty aktivity projektu několika posledních měsíců, zejména budou prezentovány výstupy z mezinárodních setkání partnerů projektu v Seville, Durhamu a Florencii, zaměřené na příklady dobré praxe. Důležitou součástí schůzky bude i následná výměna zkušeností účastníků a řízená diskuze nad tématem využití satelitních dat i vesmírných technologií obecně.

Schůzky se zúčastní jak sami zástupci projektu, tak i odborníci z řad vědců, veřejné správy nebo soukromých firem. Pokud se v oblasti využívání vesmírných technologií pohybujete a setkání byste se rádi zúčastnili, dejte nám prosím vědět na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Akce proběhne v budově Škodova paláce na adrese Jungmannova 35/29, Praha 1, 2. patro, místnost 201. Začátek akce je plánovaný na 9:00, očekávaný konec v 12:00.

Mezinárodní projekt STEPHANIE „Space Technology with Photonics for market and societal challenges“ sdružuje osm partnerů z celkem sedmi evropských zemí, jedním z nich je i Hlavní město Praha. Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci územní spolupráce INTERREG EUROPE. Více informací naleznete zd.

 

Zdroj: Hl. m. Praha