facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

EuroScience Open Forum 2022

9. 7. 2022
EuroScience Open Forum 2022

Hlavním tématem letošního 10. ročníku konference EuroScience Open Forum 2022 je téma „Překračování hranic, angažovaná věda a odolná společnost". Akce se odehrává v nizozemském Leidenu, stále je ale možné se na konferenci registrovat jako online účastník.

V dnešním globálním kontextu nelze nalézt řešení složitých problémů, kterým čelí životní prostředí a společnost, individuálně. Geografické hranice ve vědě ztrácejí význam i proto, že všichni žijeme na stejné planetě a řešíme mnoho obdobných problémů problémů. Tématem letošní konference EuroScience Open Forum 2022 je proto především jednota a překonávání rozdílů nejen mezi humanitními, společenskými, přírodními, lékařskými a fyzikálními vědami, ale také mezi vědci, tvůrci politik, médii a širokou veřejností.

Mezi sedm hlavních témat konference patří:

  • Udržitelné životní prostředí
  • Kulturní identity a společenské proměny
  • Prostor pro vědu
  • Zdravé společnosti
  • Svoboda a odpovědnost vědy
  • Věda a podnikání
  • Udržitelná akademická kariéra

Akce se koná hybridně v nizozemském Leidenu ve dnech 13.-16. 7. 2022. Registrovat na konferenci se můžete zde.

Více informací včetně podrobného programu naleznete zde.

Meet the Expert

V rámci EuroScience Open Forum se již tradičně koná také iniciativa Meet the Expert, letos datum spadá na 14. až 16. července 2022, vždy v odpoledních hodinách. Akce se koná hybridně.

Tato akce je ideální příležitostí pro účastníky na začátku vědecké kariéry, aby se podělili o otázky a nápady týkající se směřování jejich výzkumu, kariéry a budoucí cesty a aby v neformální atmosféře diskutovali o aktuálních vědeckých otázkách s předními osobnostmi v oboru jejich zájmu. Umožňuje jim také vzájemně se poznat a rozšířit síť svých kolegů.

Bližší info a registrační formulář naleznete zde.

 

Zdroj: ESOF 2022