facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Finále soutěže PowerUp!

4. 6. 2018
Finále soutěže PowerUp!

Největší evropská startupová soutěž v oblasti udržitelné energetiky PowerUp! zve na velké finále, v němž se utkají startupy z celé střední a východní Evropy. Slavnostní vyhlášení se bude konat 19. 6. 2018 v Praze.

Vítězem letošního českého kola se stal startup Neuron Sound, jenž vyvinul technologii na bázi umělé inteligence, schopnou díky rozsáhlé neuronové síti rozumět zvukovým a vibračním signálům a následně odhalovat různé odchylky a poruchy ve strojích. Ve finále v červnu 2018 se utká s vítězi národních kol z víc než 24 zemí střední a východní Evropy.

„Posláním soutěže je najít ta nejlepší řešení, která mohou přispět k inovacím v oblasti energie, zlepšit kvalitu ovzduší v evropských městech a zvýšit čistotu životního prostředí. Jedno z nejdůležitějších kritérií soutěže byla globální využitelnost,“ říká předseda poroty Christo Balinow, Director of Business Development ze společnosti InnoEnergy, která soutěž pořádá.

Kromě významných mezinárodních kontaktů a mentoringu získají vítězové i nemalé finanční odměny. Výherce získá 30 000 eur. Firmy které se umístí na druhém a třetím místě získají 10 000 a 5 000 eur.

Událost se bude konat 19. června 2018 v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Registrovat se na akci můžete zde

V minulém roce se soutěže účastnilo téměř 160 projektů z 23 zemí střední a jihovýchodní Evropy. Vítezem finálního kola se stala firma HeatVentors z Maďarska. Český reprezentant, společnost Multiferm Technology, která nabízí alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva, skončila na třetím místě.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: PowerUp!