facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Informační den k aktualizaci Cestovní mapy ESFRI 2021

26. 7. 2019
Informační den k aktualizaci Cestovní mapy ESFRI 2021

Dne 25. září 2019 organizuje Evropské strategické fórum pro výzkumné infrastruktury (ESFRI) v belgickém Bruselu informační den za účelem oficiálního zahájení procesu aktualizace Cestovní mapy ESFRI, která bude dokončena v roce 2021.

2 copy 2 0

Evropské strategické fórum pro výzkumné infrastruktury, jehož předsedou je od ledna 2019 Jan Hrušák z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, sestavuje již 18 let Cestovní mapu ESFRI. Tato strategická zpráva usiluje o zpřístupnění velkých mezinárodních výzkumných infrastruktur s cílem šíření vědecké excelence v Evropě.

Informační den k aktualizaci Cestovní mapy ESFRI 2021 se uskuteční dne 25. září 2019 dopoledne, a to v prostorách Evropské komise. Čelní představitelé ESFRI při této příležitosti představí náležitosti, procedury a metodiku pro výběr nových projektů evropských výzkumných infrastruktur, jež se budou ucházet o zařazení na Cestovní mapu ESFRI. Spolu s tím přiblíží také analýzu krajiny evropských výzkumných infrastruktur a proces její aktualizace. V neposlední řadě proběhne rovněž diskuze na téma monitoringu evropských výzkumných infrastruktur, které jsou již na Cestovní mapu ESFRI zařazeny jako tzv. „ESFRI Landmarks”.

Program informačního dne bude brzy zveřejněn na webových stránkách ESFRI. Registrace k účasti na akci probíhá zde: ESFRI Roadmap 2021 Information Day.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JS)

Zdroj: CESNET