facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Jak přilákat špičkové vědce ze zahraničí?

27. 11. 2018
Jak přilákat špičkové vědce ze zahraničí?

Pouze do 30. listopadu se můžete registrovat na konferenci Perspectives of Czech Science: Coming to the Czech Republic to do excellent research, kterou organizuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích spolu s Biologickým centrem Akademie věd ČR dne 7. prosince 2018 v Českých Budějovicích.

Akci zaštiťují předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Diskusi nad možnostmi přilákání špičkových zahraničních vědců bude moderovat Martin Pumera, jeden z nejvýznamnějších českých i světových chemiků, který většinu své profesní dráhy strávil v zahraničí a nyní buduje excelentní vědecký tým na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze (více v rozhovoru zde). Diskuse se bude dělit do pěti tematických bloků, na úvod každého z nich budou své zkušenosti a názory sdílet renomovaní čeští vědci a aktéři v oblasti výzkumu a vývoje. Podrobný program naleznete zde. Registrovat se můžete do 30. 11. 2018 zde.

Podkladem pro diskusi je nedávno zveřejněná studie, která mapuje názory vědců a vědeckých manažerů na český výzkumný prostor. Do průzkumu mapujícího aktuální stav, silné i slabé stránky vědy v Česku se zapojilo 80 vědců a 25 vědeckých manažerů. Průzkum například ukázal zájem nově příchozích vědců sdílet své mezinárodní zkušenosti a rozvíjet systém podpory vědy v Česku. Na druhé straně zaznamenal také nezájem představitelů českých výzkumných institucí diskutovat potřeby vědců a formulovat konkrétní kroky pro zkvalitnění fungování českého výzkumného prostoru.

Celou zprávu si můžete stáhnout zde.

 

Zdroj: Biologické centrum AV ČR a Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 5 6
7 8 13
18 20
21 25 26 27