Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Jarní workshop k právnímu rámci VVI

18. 12. 2017

I v roce 2018 pořádá společnost alevia ve spolupráci s Karlem Zuskou z AK HOLEC, ZUSKA & Partneři jednou za čtvrt roku workshopy k problematice právního rámce v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. První se uskuteční v březnu.

Workshop se koná 6. 3. 2018, od 10:00 do cca 16:00 v hotelu IBIS v Praze na Smíchově. Kapacita je omezená. Uzávěrka registrace je 20. 2. 2018 nebo do naplnění kapacity. Registrovat se můžete na webu alevia.

Diskutovat se budou předvším aktuality z těchto oblasti: veřejné zadávání, veřejná podpora, pracovněprávní vztahy, smluvní vztahy, novinky právního rámce dotačních schémat (opravné prostředky) včetně novely rozpočtových pravidel účinné od 1. 1. 2018, Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a další. Hostem bude tentokrát advokát David Karabec, který se zaměřuje na práva k duševnímu vlastnictví.

Podrobný program bude zveřejněn v průběhu ledna 2018.

Pravidelnými účastníky workshopů jsou představitelé fakult, vysokých škol, ústavů Akademie věd ČR, ostatních výzkumných organizací a zástupci veřejné správy i soukromého sektoru.

 

Zdroj: alevia

Partneři webu a spolupracující instituce