facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Konference: Pathways into a Sustainable Future

6. 10. 2020
Konference: Pathways into a Sustainable Future

Ve dnech 19. a 20. listopadu 2020 proběhne v Národní technické knihovně (NTK) v Praze konference Pathways into a Sustainable Future, která se bude věnovat ekologickým technologiím a inovacím v České republice, Sasku a Bavorsku.

Konference se zaměří na aktuální inovace v různých oblastech tzv. zelených technologií a udržitelných řešení a poskytne platformu pro výměnu zkušeností mezi výzkumnými pracovníky, společnostmi a tvůrci politik z České republiky, Saska a Bavorska. V regionu střední Evropy totiž existuje celá řada environmentálních výzev, jako jsou rostoucí období sucha, efektivní nakládání s odpady nebo klesající hladiny vodních toků. Řešení těchto výzev přitom vyžaduje přeshraniční spolupráci a zapojení různých přístupů.

Jako řečníci vystoupí například Jochen Schanze z Technické univerzity v DrážďanechMichael Bittner z Německého střediska pro letectví a kosmonautiku nebo Thomas Scheibel z University of Bayreuth.

Součástí druhého konferenčního dne budou také workshopy, na nichž mohou účastníci diskutovat o konkrétním projektu nebo nápadu a možnost zúčastnit se tří exkurzí. Podrobný program naleznete v příloze. Na konferenci je třeba se registrovat nejpozději 23. října 2020 zde.

 

Konference bude probíhat v angličtině.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA) 

Zdroj: Green Technologies

 

 

« Říjen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
8 9 10
23 24
25 27 29 30 31