Vytisknout tuto stránku

Konference: Hledání české cesty I.

15. 6. 2020
Konference: Hledání české cesty I.

Ve středu 24. června 2020 pořádá Institut Equilibrium konferenci s názvem Hledání české cesty I. , jejímž tématem je zkoumání pravidel vyváženého rozvoje společnosti a hledání dynamické rovnováhy. Konference se koná v Praze v Claryon Congress Hotel Prague.

hledání české cesty

Představitelé české a slovenské vědy se zamyslí nad budoucností ČR napříč nejrůznějšími obory, budou interdisciplinárně propojovat své poznatky o vývoji společnosti a prostředí, upozorňovat na klíčové souvislosti a doporučovat praktické návody k nastolování rovnovážných stavů.

Během konference vystoupí celkem jedenáct řečníků, mezi nimi například Rut Bízková s přednáškou na téma Česko 21 – odolní lidé/odolná země/odolná společnost nebo Vladimír Mařík, který bude mluvit o dopadech technologické revoluce. Dalšími řečníky budou Miroslav Bárta, Vladimír Beneš, Václav Pačes, Zdeněk Souček, Peter Staněk, Milan Zelený, Michal Kořán, Miroslava Kopicová a Martin Roman. V diskusním panelu budou o základech demokracie a právního státu diskutovat Tereza Šamanová, Vladimír Wagner a Otakar Foltýn.

Kompletní program je k dispozici zde.

Na konferenci je nutné se registrovat nejpozději do 21.6. 2020. Vzhledem k hygienickým pravidlům Covid-19 je kapacita omezena. Registrační formulář a bližší informace jsou k dispozici zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz

Zdroj: Institut Equilibrium