Vytisknout tuto stránku

Konference Hodnocení kvality vysokých škol 2019

29. 4. 2019
Konference Hodnocení kvality vysokých škol 2019

Ve dnech 16. a 17. května 2019 proběhne v Brně konference Hodnocení kvality vysokých škol, letos s podtitulem Cesty ze slonovinové věže. Program konference se zaměří na téma kultivace vztahů vysokých škol a jejich okolí.

V rámci již 20. ročníku konference bude letos jako jeden z hlavních řečníků přednášet i David Palfreyman, ředitel Centra pro vysokoškolskou politiky na Oxford University nebo například Eva Ferreira, místopředsedkyně Evropské asociace pro zajišťování kvality vysokých škol.

Konference Hodnocení kvality vysokých škol dlouhodobě rozvíjí aktuální témata související se zajišťováním a zlepšováním kvality českého vysokého školství.

Zatímco uplynulé tři konferenční ročníky věnovaly zaslouženou pozornost novinkám přímo souvisejícím s velkou novelou zákona o vysokých školách, především různým aspektům budování vnitřních systémů zajišťování kvality, jubilejní 20. ročník nabízí vhodnou příležitost k pohledu na české vysoké školy z širších společenských perspektiv. Jednotícím tématem jsou tentokrát institucionální mechanismy, které vysokým školám pomáhají formovat zajišťování kvality jejich činností jako kritický dialog se světem vně pomyslné slonovinové věže.

Z českých hostů promluví například Otakar Fojt z Britské ambasády v Praze, Martin Rychlík z Lidových novin nebo Daniel Stach z České televize. V rámci konference bude také udílena Národní cena pro vynikající učitele ve vysokém školství.

Konference se bude konat 16. a 17. 5. 2019 v Brně, v prostorách Univerzitního kina Scala.

Na akci je možné se registrovat zde.

Více informací ke konferenci Hodnocení kvality vysokých škol naleznete zde.

 

Zdroj: Masarykova univerzita