facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Konference Inovační strategie České republiky 2019−2030

12. 2. 2019
Konference Inovační strategie České republiky 2019−2030

U příležitosti slavnostního představení Inovační strategie ČR do roku 2030 pořádá Úřad vlády ČR a Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) konferenci s panelovou diskuzí za účasti některých klíčových představitelů českého výzkumného prostředí. Konference se bude konat v pondělí 18. 2. 2019 v Praze.

Konference se uskuteční u příležitosti představení Inovační strategie ČR do roku 2030, Czech Republic: The Country For The Future v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze v pondělí 18. 2. 2019.

czech republic logo future 00 810x456

Program konference

08:30 Příchod, občerstvení

09:30 Oficiální zahájení. Hlavní proslov předsedy vlády Andreje Babiše

10:00 Představení Strategie: „Czech Republic: The Country For The Future“. Panelová diskuse, moderuje Karel Havlíček

Diskuze se účastní institucionální garanti hlavních pilířů Strategie: Silvana Jirotková (GŘ CzechInvest), Petr Očko (náměstek ministra průmyslu a obchodu), Petr Dvořák (místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace), Josef Kratochvíl (předseda Úřadu průmyslového vlastnictví), Pavel Doleček (náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy), Jan Kříž (Ministerstvo životního prostředí), Vladimír Dzurilla (vládní zmocněnec pro IT), Václav Kobera (ředitel, Ministerstvo dopravy), Pavlína Adam (ředitelka, Ministerstvo zemědělství).

12:00 Přestávka

12:30 ČR jako lídr v umělé inteligenci

Michal Pěchouček, vedoucí katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT, vysvětlí, proč v Praze vzniká evropský superhub pro umělou inteligenci.

12:50 ČR jako lídr v nanotechnologiích

Jan Procházka, ředitel Advanced Materials, popíše objev nanotechnologických nátěrů, díky kterým dýchají lidé čistší vzduch.

13:10 ČR jako lídr v energeticky úsporných technologiích

Tomáš Matuška, duchovní otec projektu S.A.W.E.R. představí systém, který dokáže získat rekordní množství vody z pouštního vzduchu.

13:30 ČR jako lídr v kosmických technologiích

Hynek Stejskal, ředitel AVX Lanškroun, vysvětlí, jak se vyvíjí kondenzátory pro robotické vozítko pracující na Marsu.

13:50 ČR jako lídr v laserových technologiích

Michael Prouza, ředitel Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, vysvětlí, jak může Česká republika využít nejvýkonnějšího laseru na světě.

14:15 Neformální diskuse a raut

Pro účast na tiskové konferenci a dalším konferenčním programu je nutná akreditace do čtvrtka 14. 2. 2019 do 16.00. Více informací naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Úřad vlády ČR