facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Výsledky a podpora spolupráce v programech EUREKA a Eurostars

26. 10. 2019
Výsledky a podpora spolupráce v programech EUREKA a Eurostars

Ve středu 20. listopadu 2019 se v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy uskuteční konference zaměřená na výsledky a podoru spolupráce v programech EUREKA a Eurostars.

Program EUREKA má za cíl podporovat nadnárodní spolupráci mezi průmyslovými podniky, výzkumnými ústavy a vysokými školami a vytvářet tak podmínky pro růst výkonnosti a konkurenceschopnosti evropského průmyslu a rozvoje jeho společné infrastruktury. Program EUREKA je jedním z klíčových nástrojů, které napomáhají vytvářet Evropský výzkumný prostor. V současné době EUREKA sdružuje 41 států a řádným členem je rovněž Evropská unie.

Na konferenci vystoupí mimo jiné Mike Timmermans, předseda Skupiny národních koordinátorů programu EUREKA, Paul Racek – projektový manažer programu Eurostars nebo Jana Kolaříková, vedoucí oddělení řízení mezinárodních programů výzkumu a vývoje. Řeč bude i o výsledcích klastrových projektů programu EUREKA v České republice a podpoře předsednické strategie klíčových technologií. Konference se zúčastní holandské předsednictví programu EUREKA a představí cíle a strategie a vývoj globální spolupráce ve výzkumu a vývoji.

Kompletní program je k dispozici zde.

Datum konání: 20. listopadu 2019

Místo konání: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 5, Praha 1

Na akci je třeba se registrovat.

 

 MSMT logotyp text RGB cz