facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Letní škola pro pracovníky veřejných vysokých škol 2020

14. 5. 2020
Letní škola pro pracovníky veřejných vysokých škol 2020

Ve dnech 25. – 27. srpna 2020 se v Telči uskuteční další ročník letní školy pro vedoucí pracovníky veřejných vysokých škol, která se zaměří na strategický management. Registrace byla zahájena, počet míst je omezen na 25 účastníků.

Letní škola, kterou pořádá tradičně společnost alevia, je určena pracovníkům veřejných vysokých škol, kteří se přímo či nepřímo podílejí na řízení instituce. Letošní ročník je podobně jako v minulých letech zaměřen na prorektory / prorektorky, děkany / děkanky, kancléře/ kancléřky, předsedy / předsedkyně akademických senátů, další členy kolegií rektora a ostatní vedoucí pracovníky.

LS2

Kvůli pandemii se „věže ze slonoviny“, jak byly často vysoké školy v minulosti pro svoji konzervativní povahu a uzavřenost nazývány, musely velmi rychle přizpůsobit a reagovat na nenadálou situaci. Tradiční postupy a chování byly narušeny, hledala a hledají se řešení, jak pokračovat dál. Jak se tato zkušenost projeví v dalším strategickém směřování vysokých škol a jejich součástí? Můžeme něco využít pro naši budoucnost?

V této ojedinělé situaci probíhají práce na tvorbě strategických záměrů vysokých škol a jejich součástí. Dle upraveného harmonogramu by Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy mělo zveřejnit Strategický záměr ministerstva pro oblast vysokých škol na období od roku 2021+, který bude určovat rozvojové priority, aktivity a konkrétní opatření na úrovni vysokých škol. Na začátku roku 2021 by vysoké školy měly odevzdávat své strategické záměry.

Díky zpoždění při přípravě strategických záměrů máme ideální příležitost v rámci letní školy prodiskutovat výzvy a trendy, které na vysoké školství jako celek a jednotlivé vysoké školy či jejich součásti budou působit. Do konce roku bude dostatek času nové myšlenky a nápady zapracovat.

V roli lektorů se představí Ivan Fišera, konzultant, bývalý poslanec a poradce ministra, člen Hospodářské rady vlády ČR nebo Rady pro rozvoj lidských zdrojů a hlavně autor metody dynamické strategické rozvahy, a také Jaroslav Salva, mentor s více než 21 letou praxí v různých manažerských pozicích v malých českých společnostech i velkých zahraničních korporacích.

Akce proběhne od úterý 25. do čtvrtka 27. srpna 2020 v Hotelu Antoň, který se nachází v sousedství zámeckého parku v historickém centru Telče.

Registrace na letní školu je možná do 30. 6. 2020 nebo do naplnění kapacity (25 osob). Cena 15 000 Kč + DPH obsahuje školné, podklady, ubytování na jednolůžkových pokojích a celodenní stravování včetně přestávek. V případě registrace do 22. 5. je cena 13 000 Kč + DPH (early birds)

Další podrobnosti naleznete zde a v přiloženém letáku.

 

Zdroj: alevia

 

« Listopad 2021 »
Po Út St Čt So Ne
15 21
22 27 28