facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Letní škola pro pracovníky výzkumných organizací 2020

7. 5. 2020
Letní škola pro pracovníky výzkumných organizací 2020

Ve dnech 18. – 20. srpna 2020 se v Telči uskuteční další ročník letní školy pro pracovníky výzkumných organizací, tentokrát na téma Komunikace vědy & popularizace a medializace výstupů výzkumu a vývoje. Registrace byla zahájena, počet míst je omezen na 25 účastníků.

Letní škola, kterou pořádá tradičně společnost alevia, je určena pro pracovníky a projektové manažery výzkumných organizací všech typů, tj. vysokých škol, ústavů Akademie věd ČR, ostatních veřejných výzkumných institucí, fakultních nemocnic a institucí dalších právních forem. Je vhodná také pro pracovníky center transferu technologií. Letní školu doporučujeme pracovníkům na různých stupních řízení, vedoucím výzkumných skupin, ale také ostatním zájemcům o publicitu a komunikaci vědeckých výstupů, kteří se pohybují v prostředí výzkumu, vývoje a inovací.LS1

V oblasti komunikace a medializace už věda a výzkumné organizace všech druhů a právních forem nejsou světem pro sebe. Stejně důležitá jako výsledky vědecké práce je jejich vhodná a efektivní prezentace - a to nejen vůči poskytovatelům a ostatním institucím, ale především vůči veřejnosti.

Proč se některé instituce objevují v médiích často a o jiných jsme téměř vůbec neslyšeli? Jak o sobě dávat vědět? Kdo by se měl o komunikaci s médii starat? Proč si článek v redakci upravili podle svého? Je dobré si najmout PR agenturu, která za nás všechno udělá? Jak pracovat se sociálními sítěmi? A jak řešit krizovou komunikaci, když se objeví průšvih?

Tyto a mnohé další otázky si čím dál tím častěji kladou ti, co se snaží dostat výstupy vědecké práce do médií. V rámci letní školy se chceme za pomoci simulace konkrétních situací zamyslet nad tím, jak by to celé mohlo či mělo fungovat. Od lidí, kteří se v médiích pohybují a pohybovali, se dozvíme, proč to často nejde podle našich představ a co by bylo dobré udělat. V průběhu tří dnů se budou střídat krátké přednášky k vybraným oblastem, skupinové práce, skupinové prezentace a diskuse. Vše interaktivní formou.

V roli lektorů se představí Martin Rychlík, etnolog a vědecký novinář, který po působení v České tiskové kanceláři, týdeníku Euro, webu Česká pozice a Lidových novinách nyní pracuje jako šéfredaktor médií Univerzity Karlovy a také Martina Kurfirstová, marketérka a píáristka, která má bohaté zkušenosti jako tisková mluvčí (Pojišťovna Generali) a marketingová manažerka (Nestlé Česko) a v současné době se věnuje převážně politickému marketingu, vede kurzy komunikace a rétoriky.

Akce proběhne od úterý 18. do čtvrtka 20. srpna 2020Hotelu Antoň, který se nachází v sousedství zámeckého parku v historickém centru Telče.

Registrace na letní školu je možná do 30. 6. 2020 nebo do naplnění kapacity (25 osob). Cena 15 000 Kč + DPH obsahuje školné, podklady, ubytování na jednolůžkových pokojích a celodenní stravování včetně přestávek. V případě registrace do 22. 5. je cena 13 000 Kč + DPH (early birds)

Další podrobnosti naleznete zde nebo v přiloženém letáku.

 

Zdroj: alevia

Stáhnout přílohy:
« Květen 2022 »
Po Út St Čt So Ne
           
2 7 8
9 12 13 14 15
16 21 22
28 29