facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Life Sciences Film Festival 2019

1. 11. 2019
Life Sciences Film Festival 2019

Již 9. ročník Life Sciences Film Festivalu se uskuteční 4.–8. listopadu na České zemědělské univerzitě v Praze. Tématem letošního ročníku jsou přírodní vědy a udržitelný rozvoj. Pro návštěvníky je připraveno 29 filmů a bohatý doprovodný program.

Life Sciences Film Festival (LSFF) vznikl v roce 2010 z iniciativy tehdejších studentů, vedení České zemědělské univerzity a společnosti Harvest Films jako prostor pro vzdělávání studentů i veřejnosti prostřednictvím dokumentárních filmů z celého světa. Témata ročníků festivalu se točí kolem oblastí jako je energetika, udržitelný rozvoj, přírodní vědy a technologie. Projekce filmů doplňují diskuse, přednášky a semináře s tvůrci i se zajímavými osobnostmi české vědy. Letos budou mít návštěvníci v rámci doprovodného programu možnost vyzkoušet si na vlastní kůži virtuální realitu.

Na festivalu se letos bude promítat 29 dokumentárních filmů. Ty budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult, zvláštní cenu poroty, cenu diváků, cenu za nejlepší Food Film a hlavně o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 1 500 eur. Slavnostní předání cen pak proběhne poslední den festivalu, tedy v pátek 8. listopadu.

Tématem letošního ročníku jsou přírodní vědy a udržitelný rozvoj, těšit se tak můžete na spoustu zajímavých filmů s touto tematikou. Nenechte si ujít například snímek o potravinové situaci v Indonésii Food For Future nebo film o tom, jak Češi zachraňují ohrožené antilopy, který bude doplněn i diskuzí. Je toho ale mnohem více, celý program najdete zde.

Všechny projekce i doprovodný program je zdarma a není třeba se dopředu registrovat. Stačí si vybrat film a přijít do Auly na České zemědělské univerzitě v Praze. Bližší informace Vám poskytne Informační středisko LSFF, které se nachází v budově Studentského informačního centra (Po-Pá 9:00–19:00).

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: LSFF