facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Life Sciences Film Festival 2019

1. 11. 2019
Life Sciences Film Festival 2019

Již 9. ročník Life Sciences Film Festivalu se uskuteční 4.–8. listopadu na České zemědělské univerzitě v Praze. Tématem letošního ročníku jsou přírodní vědy a udržitelný rozvoj. Pro návštěvníky je připraveno 29 filmů a bohatý doprovodný program.

Life Sciences Film Festival (LSFF) vznikl v roce 2010 z iniciativy tehdejších studentů, vedení České zemědělské univerzity a společnosti Harvest Films jako prostor pro vzdělávání studentů i veřejnosti prostřednictvím dokumentárních filmů z celého světa. Témata ročníků festivalu se točí kolem oblastí jako je energetika, udržitelný rozvoj, přírodní vědy a technologie. Projekce filmů doplňují diskuse, přednášky a semináře s tvůrci i se zajímavými osobnostmi české vědy. Letos budou mít návštěvníci v rámci doprovodného programu možnost vyzkoušet si na vlastní kůži virtuální realitu.

Na festivalu se letos bude promítat 29 dokumentárních filmů. Ty budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult, zvláštní cenu poroty, cenu diváků, cenu za nejlepší Food Film a hlavně o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 1 500 eur. Slavnostní předání cen pak proběhne poslední den festivalu, tedy v pátek 8. listopadu.

Tématem letošního ročníku jsou přírodní vědy a udržitelný rozvoj, těšit se tak můžete na spoustu zajímavých filmů s touto tematikou. Nenechte si ujít například snímek o potravinové situaci v Indonésii Food For Future nebo film o tom, jak Češi zachraňují ohrožené antilopy, který bude doplněn i diskuzí. Je toho ale mnohem více, celý program najdete zde.

Všechny projekce i doprovodný program je zdarma a není třeba se dopředu registrovat. Stačí si vybrat film a přijít do Auly na České zemědělské univerzitě v Praze. Bližší informace Vám poskytne Informační středisko LSFF, které se nachází v budově Studentského informačního centra (Po-Pá 9:00–19:00).

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: LSFF