facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Mezinárodní konference Turbomachines 2018

24. 8. 2018
Mezinárodní konference Turbomachines 2018

Asociace strojních inženýrů ČR - A.S.I. Klub Plzeň a ČVUT v Praze srdečně zvou na mezinárodní konferenci Turbomachines 2018, která se bude konat ve dnech 25. a 26. září 2018 v Praze.

Konference je pořádána pravidelně od roku 1999. Podtitulem té letošní je heslo “Flexible Fossil Power Plants for the Future Energy Market“, jelikož úzce souvisí s evropskými výzkumnými projekty FlexTurbine a Turboreflex z výzkumného programu Horizon 2020.

Úvod proběhne 25. září v konferenčním sále Žižkovské věže od 10:00 do 13:30 hodin. Jeho součástí bude i panelová diskuse na téma „Flexible Thermal Power Plants for the Future Energy Market“. Koná se v rámci otevřeného diskuzního fóra „Turbine Technologies as the Back-Bone for the Energy Transition“. Cílem panelové diskuze je možnost uplatnění klasických elektráren v procesu transformace energetiky při zachování udržitelnosti a bezpečnosti dodávek energií v kombinaci s obnovitelnými zdroji. Registrace na tuto otevřenou část je možná zde: www.flex-energy.eu

S významnými hosty budou diskutovat panelisté:

  • Ján Štuller (Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku, Ministerstvo průmyslu a obchodu)
  • Jiří Šmondrk (CEO společnosti Doosan Škoda Power)
  • Michael Ladwig (Prezident asociace výrobců parních a plynových turbín EUTurbines)
  • Oliver Then (Výkonný ředitel společnosti VGB PowerTech)

Odpoledne se rozběhne vlastní odborná technická část v jednacím sále Hotelu Olšanka na Žižkově.

Na konferenci budou své výsledky prezentovat právě členové konsorcia Flexturbine, které sdružuje 21 průmyslových a akademických partnerů ze 7 evropských zemí, včetně světové špičky výrobců parních a plynových turbín (GE, Siemens, Ansaldo, MAN). Flexturbine je tříletý mezinárodní projekt, který se zabývá kolaborativním vývojem komponent parních a plynových turbín, které byly identifikovány jako kritické z hlediska flexibility a spolehlivosti provozu. Doosan Škoda Power je koordinátorem celého projektu.

Více informací o konferenci naleznete zde.

 

Autor: Jaroslav Synáč

Zdroj: A.S.I.