facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Seminář: Některé aspekty řízení o přihláškách vynálezů a užitných vzorů před ÚPV

11. 5. 2018
Seminář: Některé aspekty řízení o přihláškách vynálezů a užitných vzorů před ÚPV

V rámci cyklu akcí zaměřených k ochraně nehmotného majetku a duševního vlastnictví si vás Český svaz vynálezců a zlepšovatelů (ČSVZ) dovoluje pozvat k účasti na semináři, který se koná v Kongresovém sále Úřadu průmyslového vlastnictví ve středu dne 23. 5. 2018 v Praze od 10.00 hodin.

Seminář je určen zejména patentovým zástupcům, advokátům a pracovníkům právních oddělení podniků, kteří se zabývají problematikou ochrany technických řešení před ÚPV – zejména sestavování přihlášek, vedení řízení a řešení sporných situací.

Přednášející: Ing. Václav Převrátil vedoucí oddělení průzkumu technologií, ÚPV a Mgr. Lukáš Zmeškal patentový zástupce, Langrova, s.r.o.

Program:

Ing. Václav Převrátil - hodnocení podmínek patentovatelnosti, zejména novosti a vynálezecké činnosti - úpravy v přihlášce nad rámec původního podání - přípustnost alternativních znaků v hlavním nároku - použitelnost rozhodnutí EPO nebo EPO Guidelines v řízení před ÚPV

Mgr. Lukáš Zmeškal - rozsah ochrany vyplývající z nároku na ochranu/patentového nároku - co je a co není stavem techniky? - rady a tipy na správně formulovaný nárok na ochranu/patentový nárok - zaměstnanecký vynález – na co je potřeba myslet, dokud strany nejsou ve při

Seminář se koná ve středu 23. května 2018 od 10.00 v Kongresovém sále Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze 6, Antonína Čermáka 2a. Prezentace účastníků začíná od 9.30 hod.

Pozvánku s dodatečnými informacemi a přihlášku na seminář naleznete v příloze. Přihlášky zasílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: ČSVZ

Stáhnout přílohy: