facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

On-line: Česko-japonské inovační dny

4. 2. 2021
On-line: Česko-japonské inovační dny

Ve dnech 24. – 25. února 2021 uspořádá agentura CzechInvest a JETRO Praha unikátní online akci se zaměřením na to nejlepší, co Česká republika nabízí v oblasti inovací. Téměř třicet technologicky špičkových firem ze sedmi sektorů představí japonskému trhu své schopnosti a současné trendy v předních tuzemských odvětvích.

CJ

Akce je určená jak pro firmy, tak pro odbornou veřejnost. Ať už se aktivně zajímáte o japonský trh, nebo Vám jsou blízké inovace v daných sektorech.

Účast na akci je zdarma po předchozí registraci. Tu je možné uskutečnit do 19. února 2021 v registračním formuláři. Celý program naleznete zde.

Setkání se uskuteční přes aplikaci Zoom, kterou není nutné mít předem nainstalovanou. Několik dní před konáním akce obdržíte odkaz, na který se v den konání akce kliknutím připojíte.

Akce se uskuteční v anglickém jazyce.

Více o akci:

Cílem setkání je představit japonským partnerům špičkové subjekty hned ze sedmi sektorů, které vynikají inovativní a technologickou povahou:

  • Aerospace a Defence
  • AI & Digital
  • EcoTech
  • HealthTech
  • Kreativní průmysly
  • Mobilita
  • Pokročilé výrobní technologie

České fimy se mohou na japonské straně těšit na zástupce inovačních agentur, výzkumně-vývojových institucí, univerzit a představitele soukromého sektoru a investory.

Inovační dny jsou pro firmy ideální příležitostí pro navázání vazeb s japonskými protějšky v daných oblastech, ať už se konkrétně jedná o spolupráci v rámci výzkumně-vývojových projektů, získání partnera pro místní zastoupení, či oslovení investora.

V neposlední řadě akce rozšiřuje povědomí o českých kapacitách na jednom z nejinovativnějších trhů na světě. Každoročně to dokazuje například uznávaný report Global Innovation Index, který řadí zemi vycházejícího slunce na přední příčky. V rámci výdajů na výzkum a vývoj (z pohledu hrubého domácího produktu v procentech) pak Japonsko dokonce zaujímá hned druhé místo (UNESCO, 2019). Překonává tak například Spojené státy americké, Německo nebo Francii.

Akce rovněž představuje vhodnou příležitost k dalšímu prohloubení dlouhodobé spolupráce mezi Japonskem a Českou republikou, která v roce 2020 oslavila sté výročí od navázání diplomatických vztahů. Celá akce zároveň pozitivně rozvíjí zvolené téma České republiky pro rok 2021 v Japonsku, kterým je věda, vzdělání a inovace.

Význam akce podtrhuje účast celé řady vážených řečníků. S úvodním slovem vystoupí J. E. Hideo Suzuki, velvyslanec Japonska v České republice a J. E. Martin Tomčo, velvyslanec České republiky v Japonsku, Jošitaka Hošino, výkonný viceprezident JETRO, či Nobutaka Takeo, generální ředitel zastoupení agentury NEDO pro Evropu.

 

Zdroj: CzechInvest