facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

On-line představení platformy BRNO.AI

23. 1. 2021
On-line představení platformy BRNO.AI

Ve čtvrtek 28. ledna 2021 představí Jihomoravské invoační centrum (JIC) prostřednictvím online streamu nově vznikající komunitu brněnských profesionálů v oblasti umělé inteligence s názvem BRNO.AI.

Seznamte se s nově vznikající otevřenou komunitou lidí z brněnských firem, univerzit i veřejné správy, kteří společně zakládají platformu BRNO.AI. Jejím prostřednictvím budou společně přenášet umělou inteligenci do skutečného světa. Platforma nabídne prostor pro sdílení informací, setkávání, propojování firem, univerzit i veřejné správy a nacházení příležitostí pro realizaci projektů. Kdo za platformou stojí? Jaké jsou její hlavní cíle a na čem právě pracuje? Jakými úspěchy z AI světa se brněnské firmy a univerzity mohou už nyní pochlubit? Pokud vás svět umělé inteligence zajímá, pak byste si neměli nechat ujít oficiální představení platformy BRNO.AI, které proběhne zde 28. ledna 2021 od 10 do 11 hodin.

Platformu budují společnými silami JIC, VUT v Brně, Masarykova univerzita, Jihomoravský kraj, město Brno, Machine Learning College, Machine Learning Meetups, Czechitas, firmy YSoft, Red Hat, Honeywell, VisionCraft a další partneři. Kdo komunitu představí? Kromě zástupců univerzit to bude i člen rady Jihomoravského kraje Jiří Hlavenka, náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný, zástupci firem Honeywell a Red Hat a speciální host Michal Pěchouček, spoluzakladatel prg.ai, technický ředitel firmy Avast a profesor na FEL ČVUT. Představíme i úspěšné AI projekty, které již v Brně vznikly.

Platformu představí

 Příběhy úspěšných projektů představí

  • Vladimír Kadlec (Seznam.cz): Využití AI v Seznam.cz
  • Jiří Damborský (vedoucí Loschmidtovy laboratoře proteinového inženýrství na PřF MU): Využití AI při hledání léku proti koronaviru
  • Roman Bohovic (World from Space): Interpretace satelitních dat v zemědělství
  • Nikola Valešová (DataSentics): Aplikace, která pomáhá nevidomým v obchodě rozpoznat produkt a jeho cenu

 

Zdroj: Jihomoravské inovační centrum