facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

On-line: REGON leden 2021

10. 12. 2020
On-line: REGON leden 2021

Novoroční setkání zástupců vysokých škol a výzkumných center REGON se uskuteční on-line ve středu 6. ledna 2021. Tématem bude Gender ve výzkumu; Gender Equality Plan v H2020 a Horizon Europe.

Hosté: 

Setkání se bude konat 6. ledna 2021 od 9 do 11 hodin. Na akci je nutné se předem registrovat.

REGON (REgional Grant Office Network) je pravidelné setkání zástupců grantových kanceláří výzkumných organizací, které jsou aktivní v zapojování do mezinárodních projektů výzkumu a vývoje. V rámci setkání jsou diskutovány aktuální otázky související s přípravou projektů do mezinárodních grantových schémat, zejména programu Horizont 2020 a připravovaného HORIZON EUROPE, ale i dalších programů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji.

Cílem je udržovat a rozvíjet regionální síť kvalifikovaných odborníků pro podporu mezinárodní výzkumné spolupráce a touto cestou posilovat internacionalizaci regionu a zvyšovat atraktivitu místního výzkumného prostředí. V tomto smyslu bylo vytvoření platformy identifikováno jako jedna z klíčových potřeb v roce 2011, v rámci realizace třetí generace Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. Od té doby probíhají setkání REGONu každý měsíc. Kromě výměny informací jsou na jednotlivá zasedání zváni hosté s tematicky zaměřenou prezentací.

 

Zdroj: Masarykova univerzita

 

« Říjen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
8 9 10
23 24
25 27 29 30 31