facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Online seminář: Český výzkum míří do světa

11. 10. 2020
Online seminář: Český výzkum míří do světa

Svaz průmyslu a dopravy ČR zve dne 14. 10. 2020 na seminář, který představí výsledky kvalitních českých výzkumných projektů zástupcům firem, odborné ale i širší veřejnosti. Poskytne také prostor pro technickou i obchodní diskusi přímo s řešiteli daných projektů.

Akce se uskuteční dne 14. října 2020 od 10:00 do 11:30 online skrze Google Hangouts. Registrovat se můžete zde.

Odkaz pro připojení k semináři obdržíte včas před jejím konáním na e-mail, kterým se registrujete.

 

Anotace prezentovaných projektů:

1. ÚJV Řež cílí na vodíkové technologie

V oblasti bezemisní dopravy se ústav aktuálně věnuje prototypu vodíkové plničky pro malá vozidla. Ústav také pracuje na vývoji vodíkového prodlužovače dojezdu bateriových elektrovozidel, který je určen zejména pro ekologický provoz vozidel ve směnném provozu – užitková vozidla v centrech měst, malá plavidla nebo manipulační techniku.

2. Budoucnost využívání energie s domácí baterií EnergyCloud

Komplexní bateriový systém EnergyCloud integruje mj. výkonnou nabíječku elektromobilů, která je až 15x rychlejší než konvenční řešení běžně používané v domácnosti. Pro monitorování aktuálních parametrů a stavu systému (spotřeba domácnosti, úroveň nabití baterií, výroba solární energie) slouží přehledná aplikace pro iOS či Android.

3. Nanomateriály pro sanace kontaminovaných vod od TUL/Aquatest

Spolupráce výzkumného a privátního sektoru vedla k průlomu v čištění kontaminovaných vod pomocí nano/mikro částic železa za použití elektrického pole. Tato technologie umožní řešit historické ekologické škody i kontaminovanou odzemní
vodu s dvakrát větší účinností. Technická univerzita Liberec se společností Aquatest jsou navíc schopni nabídnout kompletní řešení pro takovou ekologickou investici.

 

Pozvánku v PDF si můžete stáhnout v příloze.

 

Zdroj: Svaz průmyslu ČR