Vytisknout tuto stránku

Online: Výzkumné organizace a univerzity jako zdroj informací pro firmy

8. 4. 2021
Online: Výzkumné organizace a univerzity jako zdroj informací pro firmy

Dne 13. dubna 2021 od 8:30 do 10 hodin pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) webinář s názvem Výzkumné organizace a univerzity jako zdroj informací pro firmy. 

Na webináři se naučíte myslet tak trochu “out of the box” a hledat kompetence mimo firmu. Zaměříme se na spolupráci s výzkumnými organizacemi a univerzitami, které pro firmy představují obrovský zdroj inovací. Dále se seznámíme s příklady, které fungují, a odnesete si checklist pro spolupráci s výzkumnými organizacemi – tedy praktické tipy na to, jak navázat úspěšnou spolupráci.

Program: 

  • Zahájení webináře
  • Open innovation - trend dnešní doby
  • Proč má smysl inovovat s výzkumným prostředím a jaké benefity to firmám přináší?
  • Kdy má smysl inovovat s výzkumným prostředím? – Horizonty inovací
  • Příklady dobré a špatné praxe
  • Shrnutí a ukončení webináře

Webinářem vás provede Vojtěch Kadlec, který získal doktorát v oboru Sociální geografie a regionální rozvoj na Univerzitě Karlově. Praktické zkušenosti začal sbírat při práci analytika ve společnosti Berman Group, kde měl možnost se podílet na přípravě Národní RIS3 strategie, Mapování inovačních kapacit Česka a řadě dalších projektů. Poté působil jako specialista transferu technologií na ČVUT. V roce 2017 pak s kolegy založil společnosti UNICO.AI, která pomáhá firmám vyhledávat a doručovat technologické inovace. Používá k tomu vlastní SW, který pomocí nástrojů umělé inteligence efektivně zpracovává výzkumná data. Za svou kariéru měl možnost pracovat s klienty v Česku i v zahraniční, včetně klientů jako World Bank či United Nations, a byl u vzniku několika akademických spinoffů.

Jak se připojit?

Pokud vás seminář zaujal, je zapotřebí se na na něj zaregistrovat. Následně vám na e-mail přijde odkaz k připojení do aplikace MS Teams, přes kterou akce proběhne. Účast na akci je bezplatná.

Aplikaci MS Teams si buď stáhněte do svého PC (případně telefonu), nebo využijte prohlížeč – nejlépe podporovaný je Edge.

Pokud s MS Teams nemáte moc zkušeností, rádi se s vámi individuálně domluvíme na cvičném připojení.

Kontakt: Tereza Váňová, event manager / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. / 602 355 981.

 

Zdroj: ICUK

redakčně upraveno