facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Online workshopy zaměřené na rozvoj vašeho podnikání

10. 2. 2021
Online workshopy zaměřené na rozvoj vašeho podnikání

Inkubátor ČVUT v Praze InQbay si v termínech od února do dubna 2021 připravil několik zajímavých online workshopů , které mají za cíl pomoci účastníkům v rozvoji jejich podnikání. Nejbližší webinář se uskuteční už v úterý 23. 2. 2021.

V inkubátoru InQbay najdou studenti, doktorandi, zaměstnanci ČVUT a startupisté podporu na své cestě k fungujícímu a úspěšnému podnikání. V rámci svých aktivit InQbay pořádá během letního semestru sérii následujících online workshopů:

  • 23.2. 2021 Kreativita – metoda DesignThinking: Na workshopu se naučíte základy metody Design Thinking, kterou používá Google k vývoji inovativních produktů a nápadů, a může být začátkem vašeho start-upu.
  • 2. 3. 2021  Experimenty a práce s rizikem - Lean Startup:  Máte už nápad, ale nevíte, čím začít? Nebo naopak máte až moc možností a potřebujete prioritizovat, co dává smysl dělat jako první? Experimenty a vykazování inovací jsou podstatou Lean Startupu. Vývoj nového produktu či služby je totiž jeden experiment za druhým, ovšem obvykle velmi slabě naplánovaný. Posun k disciplinovanému přístupu není však v reálu tak snadný, jak se může po přečtení pár článků o Lean Startupu zdát.
  • 16. 3. 2021 Přínos pro společnost - Results Chain: Přemýšlíte nad dopadem svých aktivit? Je cílem vaší sociální inovace vyřešit nějaký společenský problém? Nebo se svým komerčním produktem řešíte svoje dopady na okolí? Nebo se snažíte o kombinaci obou přístupů? Teorie změny a její aplikace může být obrovskou oporou nejen pro vaše vize, ale i jako nástroj na sladění se v týmu a komunikaci směrem k zákazníkům. Ukážeme si její zjednodušené použití pomocí řetězce dopadu (results chain).
  • 30. 3. 2021  Business model - Lean Canvas: Chcete rozjet nový produkt nebo službu? Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas. Díky němu získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas je zjednodušený podnikatelský plán na jediné straně papíru. Poskytne vám ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat.
  • 13. 4. 2021 Jak rozjet export Vašich produktů do světa: Tento workshop je pro lidi, kteří již mají nějaký produkt, službu nebo výrobek a byznys jim nějak funguje v Čechách a chtěli by začít svůj produkt exportovat.

Více informací a způsob registrace na jednotlivé online workshopy najdete na webu inkubátoru InQbay. Účast na všech akcích je zdarma.

Akce InQbay

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: InQBay