facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Osmá národní konference transferu

29. 4. 2020
Osmá národní konference transferu

Vzhledem k aktuální situaci kolem pandemie nového typu koronaviru bylo nutné přesunout 8. národní konferenci transferu z léta na podzim. Letošní ročník se uskuteční od 10. do 12. listopadu 2020 v Brně.

Konferenci letos ve spolupráci se spolkem Transfera.cz pořádá Centrum dopravního výzkumu. V úterý 10. listopadu se uskuteční zasedání spolku a exkurze do odborných laboratoří CDV. Samotná konference bude zahájena ve středu 11. listopadu.

slider

První konferenční den je věnován transferu technologií a znalostí v českém prostředí. Příspěvky jednotlivých řečníků nabídnou unikátní pohled na transfer nejen ze strany veřejných institucí ale i technologicky vyspělých firem, kde je efektivní aplikace nejnovějších poznatků alfou a omegou dalšího přežití v konkurenčním prostředí.

Finanční možnosti v transferu představí Petr Kaštovský z Netscope Technologies, a.s., transferem v obchodních společnostech se bude zabývat Petr Ševčík ze společnosti Kiwi. Nebude chybět ani diskusní panel o největších omylech a selháních v transferu technologií. V odpoledním bloku se představí Filip Maleňák s aplikací Záchranka nebo Lukáš Spíchal, který popíše začátky podnikání spin-offu AgroBioChem, s.r.o.

Druhý den konference nabídne pohled na transfer v globálním měřítku. Těšit se můžete na příspěvky řečníků z různých kontinentů, s bohatými zkušenostmi s transferem v rozdílných prostředích. Vystoupí například Jacek Kasz z Technické univerzity v Krakově, který promluví na téma Transfer technologií a komercializace z polské perspektivy, J. B. McCammon ze Stoel Rivers LLP představí specifika komercializace v USA a Nguyen Thi Tuyet Trin z Univerzity dopravy a spojů v Hanoji se bude věnovat dopravním aplikacím ve Vietnamu.

Transfer z jihoafrické perspektivy představí Andrew Bailey z Univerzity v Kapském městě, Anna Grocholsky z Macquire University zase přiblíží zkušenosti z Austrálie.

Konferenci pořádá Centrum dopravního výzkumu ve spolupráci se spolkem Transfera.cz. Uskuteční se 10.11. - 12. 11. 2020 v Brně. Hlavní program proběhne v Hotelu Atlantis u Brněnské přehrady (Rozdrojovice 177, 664 34). Ubytování si účastníci hradí sami. Pro účastníky konference hotel blokuje ubytovací kapacitu do 30. 9. 2020. Při rezervaci zadejte heslo "NKT2020".

Kompletní program konference naleznete zde. Na konferenci je třeba se dopředu registrovat.

Portál Vědavýzkum.cz je mediálním partnerem konference.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Centrum dopravního výzkumu

 

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 5 6
7 8 13
18 20
21 25 26 27