facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

PechaKucha Night: Setkání s inspirativními lidmi

10. 10. 2021
PechaKucha Night: Setkání s inspirativními lidmi

Do Liberce se 14. října 2021 vrací po delší odmlce oblíbený formát PechaKucha Night. V pořadí páté vydání hostí Technická univerzita v Liberci a značka 1012+. Řečníci večera jsou především vizionáři z regionu pod Ještědem, jejich práce ale směřuje do celého světa… a někdy i podstatně dál. Velká část jich vzešla z oblasti špičkové vědy a výzkumu.

241907232 143769061258191 8919198822271492049 n

Řeč bude o nanotechnologiích, pokročilém strojírenském výzkumu, jehož současnost v Libereckém kraji stojí na textilních základech nebo o špičkové optice, která léta do vesmíru. Zástupci značky 1012+ chtějí posluchačům přiblížit vědu a výzkum velmi civilním působem. Řeč bude o tom, jak těžké je zhmotnit vize, jaká k tomu vede cesta a jak to vypadá v budoucnosti toho kterého oboru.

Vizionářství samozřejmě není doménou pouze vědců a výzkumných pracovníků, posluchači si poslechnou příspěvky o moderní architektuře, sklářství, řeč bude o světových dálkových trasách zdolávaných nalehko i o tom, jak se buduje místní kulturní stánek z polorozpadlé roubené chalupy.

Dohromady se ve svižném tempu představí dvanáct hostů, mezi nimi i Zdeněk Lhotský, známý pro svou tvůrčí činnost v oboru skleněné tavené plastiky, který se podílel na tvorbě monumentálního čtyřtunového sarkofágu pro dánskou královnu, Maja Sztarovics, která svoji globální marketingovou firmu buduje na dálku ze Semil, Saman Saffarian, proděkan FUA TUL se zkušeností z ateliéru nejznámější architekty světa Zahy Hadid, Karel Žídek z turnovského TOPTECu, výzkumného centra kde vznikly optické součásti vesmírné sondy Solar Orbiter, která už rok putuje ke Slunci, Jan Kolář, spoluřešitel projektu prvního dopravního letounu čistě na elektrický pohon z Centra rozvoje strojírenského výzkumu VÚTS, nebo Petr Kosek, propagátor dálkových přechodů nalehko.

Oblíbená je PechaKucha Night především pro svůj úderný formát - každý řečník má na představení svého tématu jen dvacet fotek a na každou z nich dvacet sekund. Její exoticky znějící název vyvolá u mnohých úsměv na tváři. PechaKucha Night je japonsko-anglický termín a v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“. Původně se jednalo pouze o setkání architektů, dnes již má záběr širší, doslova globální.

Akce se koná ve čtvrtek 14. října, 19:00 na Technické univerzitě v Liberci, budova G. Registrovat se můžete pomocí tohoto formuláře

 

Zdroj: 1012+