facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Předání prestižních cen TA ČR

1. 9. 2016
Předání prestižních cen TA ČR

Osmadvacet projektů poslala letos Technologická agentura České republiky (TA ČR) do čtvrtého ročníku soutěže Ceny TA ČR. Hodnotící komise z nich vybrala devět semifinalistů a po velmi pečlivém posuzování i čtyři nejlepší finalisty. Jejich autoři převezmou originální ceny ze sklárny MOSER při slavnostním galavečeru, který se uskuteční 20. října 2016 v nové budově Národního muzea.

„Smyslem udělování prestižních Cen Technologické agentury České republiky je především podpora vzájemné komunikace mezi výzkumnými organizacemi a soukromým sektorem a podpora jejich spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu, experimentální vývoje a inovací,“ vysvětlil Petr Očko, předseda TA ČR.

Agentura udělila poprvé tato ocenění významným projektům aplikovaného výzkumu uskutečněným za finanční podpory státního rozpočtu v roce 2013, a to v kategoriích Originalita řešení, Řešení pro kvalitu života a Užitečnost řešení. O rok později k nim pak přibyla ještě kategorie Ekonomický přínos.

„Loni přibyla pátá kategorie, kterou byla Cena budoucnosti. Tu dostal jeden ze čtyř vítězných projektů po hlasování hostů galavečera přímo v sále. Zajímavostí bylo, že cena byla vytištěna na 3 D tiskárně. Stejně tak tomu bude i letos,“ doplnil Petr Očko.

Před dvěma lety bylo vyhlášení Cen TA ČR poprvé součástí celodenního programu s názvem Den TA ČR. Stejně tomu bude i letos. Den začne dopolední obsahově velmi zajímavou konferencí s názvem Smart Life v Národní technické knihovně. Představí nové digitální trendy a technologie, které ovlivňují nebo v blízké budoucnosti budou ovlivňovat naše životy. Na konferenci vystoupí mezinárodní odborníci z široké škály oblastí spadajících pod Smart Life, jakou je Smart Factory, Smart Goverment, Smart Society nebo Smart Cities.

Vyvrcholením pak bude slavnostní galavečer v nové budově Národního muzea na Vinohradech za účasti členů vlády, parlamentu, výzkumné i akademické obce a dalších významných osobností. Provázet jím bude v roli moderátorky Michala Hergetová z České televize. „Je to pro nás bezesporu nejvýznamnější událost roku a symbolické završení našeho celoročního snažení v oblasti podpory aplikovaného výzkumu a vývoje v České republice,“ dodal Petr Očko.

Celý program Dne TA ČR bude zveřejněn v nejbližších dnech na webových stránkách TA ČR.

 

Zdroj: TA ČR