facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Science Party Brno

9. 5. 2018
Science Party Brno

Letošní 11. květen bude věnován oslavám 100 let výročí české vědy. Od 17 do 22 hodin nabídne akce Science Party Brno: Oslavte 100 let české vědy a její budoucnost netradiční oslavu vědy v prostorách Otevřené zahrady na ulici Údolní. Setkáte se zde s vědci, popularizátory vědy a nadšenci do bádání. Cílem akce je upozornit veřejnost na důležitost vědy pro moderní společnost.

„Chceme přivést vědu blíž k lidem a ukázat jim, proč je důležitá, jak se dotýká jejich každodenního života. Rádi bychom ukázali, že vědci nejsou jen podivní lidé zavření ve svých laboratořích, ale umí se také bavit a umí i bavit vědou,“ přiblížil záměr akce výkonný ředitel CEITEC Markus Dettenhofer.

Úvod programu bude věnován sázení stromu na počest české vědy v parku pod hradem Špilberk v rámci projektu 100 lip – 100 oslav. Následovat bude zábavný vědecký program, přednášky a workshopy. Celý večer zpříjemní vintage jazzová kapela Perfect Time. Mezi přednášejícími vystoupí mimo jiné astrofyzik a popularizátor vědy Jiří Grygar nebo biolog a ekolog Ladislav Miko, vedoucí zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Součástí večera bude i unikátní panelová diskuze brněnských popularizátorů vědy a mladých brněnských vědců. VIDA! science centrum se představí se svoji ohňovou show Aqua Et Ignis, vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity Bioskop si naopak připravilo workshop Koloběh vody pro malé i dospělé. Rozvoji Brna se mohou účastníci věnovat v rámci workshopu k nově připravované Strategie #brno2050.

V programu nebude chybět ani vědecká stand-up show nebo pozorování hvězdné oblohy pomocí dalekohledů Hvězdárny a planetária Brno.

Vstup na akci je zdarma. Akce je pořádána CEITECem a komunitou Science Party Brno. Akci spolupořádají Hvězdárna a planetárium Brno a Nadace Partnerství.

Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: CEITEC