facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

SCIENCE POINT Univerzity Pardubice

13. 8. 2017
SCIENCE POINT Univerzity Pardubice

Univerzita Pardubice obohatí program i letošního Sportovního parku Pardubice. Pro návštěvníky znovu připravila speciální populárně-naučný program s atraktivními a interaktivními vědeckými a technickými ukázkami a demonstracemi. Na své stanoviště umístěné v Parku na Špici a nazvané SCIENCE POINT zve návštěvníky již od soboty 12. srpna 2017.

Po všech 9 srpnových dnů se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti SCIENCE POINT budou střídat vědci i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Návštěvníky provedou světem moderní vědy a hravou a zážitkovou formou jim přiblíží zajímavosti kolem nás. Zavedou je přitom do nejrůznějších oborů - chemie, dopravy, elektrotechniky a robotiky a dalších vědeckých oborů, které se pěstují na Univerzitě Pardubice.

Návštěvníky čekají každý den zajímavé pokusy a interaktivní hrátky od 9 do 18 hodin. Vyzkoušet si mohou navíc zábavné vědecké KVÍZY z chemie, restaurování, zdravotnických oborů nebo si tipnout, jak vypadá sport pod mikroskopem. Poskládají si netradiční vědecké PUZZLE – pernštejnský nápis, který mohou současně vyluštit, či makrofotografie materiálů, s nimiž vědci pracují. K vyzkoušení budou i speciální modely či pohybové aktivity.

Návštěvníci mohou také nahlédnout do záhadného mikro a nano-světa na výstavě ZVĚTŠENO. Velkoformátové vědecké fotografie pořízené speciálními mikroskopy v univerzitních laboratořích jsou umístěné na zámeckých valech u pardubického zámku.

Přijít si pohrát s vědou i technikou mohou mladí i starší během všech devíti srpnových dnů – a to od soboty 12. srpna do neděle 20. srpna. Univerzitní SCIENCE POINT najdou na stanovišti č. 14 vždy od 9 do 18 hodin.

science park

Zdroj: Univerzita Pardubice