facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Seminář: Bezplatné informační zdroje z oblasti průmyslového vlastnictví

5. 10. 2017
Seminář: Bezplatné informační zdroje z oblasti průmyslového vlastnictví

Moravská zemská knihovna v Brně zve na bezplatné školení o ochraně průmyslového vlastnictví: Bezplatné informační zdroje z oblasti průmyslového vlastnictví.

Kdy: 9. listopadu 2017, 10:00 - 14:30

Lektor: pracovníci Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze

Anotace:

Na školení si projdete weby významných organizací a užitečné portály z oblasti průmyslového vlastnictví.

Předběžný program:

Blok I: 10:00–12:15

Evropský patentový úřad - European Patent Office (EPO, základní informace o evropském a unitárním patentu, web EPO, přehled databází na webu EPO).

Přestávka na oběd: 12:15–13:00

Blok II: 13:00–14:30

  • Inovaaccess.
  • IPR Helpdesk.
  • IPR SME Helpdesk.
  • Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví - European Union Intellectual Property Office (prezentace webovských stránek EUIPO).
  • Světová organizace duševního vlastnictví - World Organization of Intellectual Property (prezentace webovských stránek WIPO).
  • Africká regionální organizace duševního vlastnictví - African Regional Intellectual Property Organization (prezentace webu ARIPO)
  • Africká organizace duševního vlastnictví - African African Regional Intellectual Property Organization - Organisation Africaine de la Propriété Intellectuelle (prezentace webu OAPI).

Poznámka:

Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se do 7. listopadu 2017 předem přihlásit prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete ve spodní části této pozvánky. Přihášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a zpětně potvrzeny e-mailem. V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti napište prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše křestní jméno.

Kontakt:

Martina Machátová, studovna periodik a norem ve 2. patře, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 541 646 170.

Doprava:

Z hlavního vlakového a ústředního autobusového nádraží tramvají č. 12, vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.

Zaregistrovat se na Bezplatné informační zdroje z oblasti průmyslového vlastnictví

 

Zdroj: Moravská zemská knihovna