facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Seminář: Patenty a užitné vzory - právní ochrana technických řešení

5. 10. 2017
Seminář: Patenty a užitné vzory - právní ochrana technických řešení

Moravská zemská knihovna v Brně zve na bezplatné školení o ochraně průmyslového vlastnictví: Patenty a užitné vzory - právní ochrana technických řešení.

Kdy: 7. prosince 2017, 10:00 - 14:30

Přednášející: Ing. Jarmila Avratová, Úřad průmyslového vlastnictví v Praze.

Poznámka:

Na školení získáte základní informace k problematice patentů a užitných vzorů. Pomocí jednoduchých ukázek si také prakticky vyzkoušíte vyhledávání v největší volně přístupné patentové databázi Espacenet. Vzdělávací akce může být přínosná nejen pro vynálezce a inovátory, kteří přemýšlejí o ochraně svého vynálezu, ale také pro firmy, podnikatele a další zájemce, kteří zjišťují stav techniky či hledají podněty pro výrobu nových produktů.

Program:

Blok 1, 10:00 – 12:15 hod.: Úvod do problematiky právní ochrany technických řešení – patentů a užitných vzorů

(Co lze a nelze chránit patentem a užitným vzorem, rozdíl mezi patentem a užitným vzorem, přihláška patentu a užitného vzoru, průběh řízení před Úřadem průmyslového vlastnictví, poplatky, účinky ochrany, možnosti přihlašování do zahraničí, kde lze provádět rešerše, třídníky pro vynálezy.)

Přestávka: 12:15 – 13:00 hod

Blok 2, 13:00 – 14:30 hod.: Espacenet

(Praktické ukázky vyhledávání v největší bezplatné databázi patentů. Databáze Espacenet zachycuje více než 90 milionů patentových dokumentů, z nichž jsou mnohé přístupné zdarma v plném textu.)

Přihlášky:

Účast je bezplatná, je nutné se však do 5. prosince 2017 předem přihlásit s ohledem na omezený počet míst prostřednictvím elektronického registračního formuláře v dolní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a zpětně potvrzeny e-mailem, proto prosím nezapomeňte uvést Váš e-mail. V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti napište prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše křestní jméno.

Kontakt:

Martina Machátová, studovna periodik a norem ve 2. p., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 541 646 170.

Doprava:

Z ústřed. autobusového a vlakového nádraží tramvají č. 12, vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.

Zaregistrovat se na Patenty a užitné vzory - právní ochrana technických řešení

 

 

Zdroj: Moravská zemská knihovna