Vytisknout tuto stránku

Seminář: Velká novela známkového zákona od roku 2019

10. 1. 2019
Seminář: Velká novela známkového zákona od roku 2019

V úterý 26. února 2019 se v Olomouci uskuteční seminář, který se bude týkat novely zákona o ochranných známkách. Tu zpracoval Úřad průmyslového vlastnictví a v polovině listopadu ji schválil Senát Parlamentu České republiky. Přednášet budou její spoluautorky Zuzana de Korver a Radka Stupková.

Časový harmonogram:

  • 8.15 – 9.00 – prezence účastníků
  • 9.00 – 14.00 – odborný program

Lektoři:

Mgr. Zuzana de Korver

Působí na Úřadu průmyslového vlastnictví a v současnosti zastává pozici předsedkyně rozkladového senátu se zaměřením na práva na označení. Dlouhodobě se specializuje se na obor průmyslového vlastnictví, zejména na oblast práv na označení a dvoustranné řízení v oblasti ochranných známek. Spolupodílela se na legislativní přípravě novely zákona o ochranných známkách. Je členka zkušební komise pro zvláštní část úřednických zkoušek oboru Průmyslové vlastnictví.

Mgr. Radka Stupková

Vedoucí oddělení ochranných známek Úřadu průmyslového vlastnictví. Spolupodílela se na validaci překladů unijních právních aktů týkajících se ochranných známek a rovněž spolupracovala při přípravě návrhu novely zákona o ochranných známkách. Dlouhodobě působila na Úřadu duševního vlastnictví Evropské unie, kde se zejména věnovala kooperačním projektům, jejichž cílem je harmonizace praxe v řízeních o ochranných známkách. V těchto mezinárodních aktivitách pokračuje i nadále jako zástupce Úřadu průmyslového vlastnictví.

Komu je školení určeno:

Seminář je určen advokátům, patentovým zástupcům, firemním právníkům, stávajícím vlastníkům ochranných známek i potencionálním přihlašovatelům nebo zájemcům o registraci ochranných známek.

Program školení:

Obsahem semináře bude podrobný výklad jednotlivých ustanovení novely zákona č. 441/2003 Sb. o ochranných známkách, která by měla nabýt účinnosti 1. ledna 2019. Novela do českého známkového práva transponuje směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách. Účastníci budou nejenom informováni o nových druzích ochranných známek, o změnách v řízení o zápisu ochranné známky do rejstříku, ale i o povinnosti každého vlastníka ochrannou známku řádně užívat.

Místo konání:

BEA campus, Tř. Kosmonautů 1, Olomouc 779 00

Další informace a registraci naleznete zde.

 

Zdroj: intellego