facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Říjnové setkání grantových kanceláří REGON

24. 9. 2018
Říjnové setkání grantových kanceláří REGON

REGON (REgional Grant Office Network) je pravidelné setkání zástupců grantových kanceláří výzkumných organizací a vysokých škol, převážně z Jihomoravského kraje, které jsou aktivní v zapojování do mezinárodních projektů výzkumu a vývoje.

V rámci setkání jsou diskutovány aktuální otázky související s přípravou projektů do národních i mezinárodních grantových schémat, zejména k aktuálnímu rámcovému programu pro výzkum a inovace EU Horizont 2020, ale i dalších programů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji.

Cílem setkání REGON je udržovat a rozvíjet regionální síť kvalifikovaných odborníků pro podporu mezinárodní výzkumné spolupráce a touto cestou posilovat internacionalizaci regionu a zvyšovat atraktivitu místního výzkumného prostředí. V tomto smyslu bylo vytvoření platformy identifikováno jako jedna z klíčových potřeb v roce 2011, v rámci realizace třetí generace Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. Od té doby probíhají setkání REGONu každý měsíc (většinou první středu v měsíci).

Na každém setkání dochází k výměně nejnovějších zkušeností a aktuálních informací mezi členy sítě REGON. Dále jsou na jednotlivá zasedání zváni hosté s tematicky zaměřenou prezentací, prezentace ze setkání organizovaných od roku 2014 najdete zde. Cennou částí těchto pravidelných setkání bývají také sdílení zkušeností ke specifickým tématům, pořádaná v užším kruhu odborníků na danou oblast, která na principu dobrovolnosti moderují jednotlivé instituce. V roce 2018 proběhla sdílení zkušeností členů REGON na témata: Spreading Excellence and Widening Participation, Data management a GDPR, Jak získat ERC grant, Marie Skłodowska-Curie actions či Proces projektové přípravy na různých institucích.

Srdečně vás zveme na říjnové setkání členů sítě REGON, které se bude konat 3. 10. 2018, 9:00 – 11:00, na JIC INMEC. Hlavní tématem bude Mezinárodní spolupráce a budoucnost výzkumných infrastruktur.

Program:

9:00 Ondřej Hradil (CEITEC)

  • Co jsou to výzkumné infrastruktury
  • ESFRI – co je to, updaty, včetně 2018, jaké byly české projekty
  • Fungování konsorcií ESFRI projektů
  • Zkušenosti CEITEC s ESFRI projekty – Instruct, ELIXIR, EuroBioImaging, EATRIS
  • H2020-Research infrastructures – co financuje, jak se mohou české

9:45 – 10:15 „kolečko“ novinek od zúčastněných členů REGON

10:15 Lukáš Levák (ředitel odboru výzkumu a vývoje, MŠMT)

  • Národní roadmap VI
  • Geneze financování VI
  • Financování VI po roce 2020 – LM + OP VVV
  • Výsledky a zkušenosti z interim evaluace VI 2017
  • programy mezinárodní spolupráce (COFUND, ERA Net)

Registrace je možná do pondělí 1. 10. přes registrační formulář. V případě dotazů se prosím obracejte na Lucii Břicháčkovou z Jihomoravského inovačního centra (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Zdroj: Jihomoravské inovační centrum