facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Týden inovací 2020

5. 7. 2020
Týden inovací 2020

Od 28. září do 4. října 2020 proběhne již 5. ročník Týdne inovací ČR 2020. Hlavní událost celé akce se bude konat v úterý 29. září v prostorách pražského Fora Karlín. Po celý týden je pak připraveno více 100 doprovodných událostí po celém Česku.

pic veletrh

Hlavní událost Týdne inovací se uskuteční 29. září 2020 od 8 do 18 hodin. Pro návštěvníky bude ve Foru Karlín připraven veletrh se semináři a mezinárodní konference, na které se bude mluvit například o vývoji umělé inteligence nebo o tom, jak co nejlépe využít cirkulární ekonomiku pro růst podnikání.

V rámci prvního bloku s názvem Innovations for Sustainability vystoupí vědec Michael Londesborough, ředitelka společnosti Cambridge Zero na University of Cambridge Emily Shuckburgh, spoluzakladatelka Forsage Soňa Parke, a spoluzakladatelka MissionC Andrea Orság. V druhém bloku Digital Transformation se představí CEO společnosti Avast Ondřej Vlček, ředitelka Oracle Czech Renata Dvořáková, vedoucí B2C marketingu pro střední a východní Evropu ve společnosti Google Petr Šmíd a člen představenstva České spořitelny Karel Mourek.

Odpoledního konferenčního bloku AI and The Future of Humankind se zúčastní ekonom Tomáš Sedláček, technický ředitel společnosti Avast Michal Pěchouček, výkonný ředitel a zakladatel institutu ELAI Lukáš Sedláček a spoluzakladatel a hlavní vědec v Coronet, profesor na Technionu v Izraeli Carmel Domshlak. V závěru konference představí cestu Izraele na Měsíc inženýř a letec Diego Saikin.

Na veletrh i konferenci je třeba si předem zajistit vstupenky, možnost jejich nákupu je na webu akce.

V rámci Týdne inovací se návštěvníci mohou těšit na řadu doprovodných akcí napříč celou Českou republikou ve spolupráci s veřejnými (VŠB-TUO, Úřad průmyslového vlastnictví) i soukromými subjekty (Google, Prusa Lab, Zlín Robotics, fair Venture, Impact Hub Praha a Ostrava a další). Seznam všech akcí naleznete zde.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (SA)

Zdroj: Týden inovací