facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Týden mozku 2018

8. 3. 2018
Týden mozku 2018

Festival Týden mozku pořádaný Akademií věd ČR se uskuteční od 12. do 18. března 2018. Zajímavý program na téma nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurověd nově oproti minulým ročníkům potrvá o dva dny déle – obohatí jej interaktivní víkendový program připravený především pro rodiny s dětmi.

2017 03 16 ETM Memory Park foto skys 35

Akce je součástí Brain Awareness Week (BAW), celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Vstup na veškeré akce je tradičně zdarma.

Festival se bude konat v prostorách Akademie věd ČR v Praze na Národní, přičemž program má strukturu tradičního přednáškového cyklu. Každý den se dopoledne i odpoledne uskuteční tři přednášky českých odborníků v oblasti neurověd na zajímavá témata, jako jsou například moderní neurochirurgické metody, dětská neurochirurgie, orientace v prostoru nebo souvislosti mezi neurovědou a umělou inteligencí.

Ve všedních dnech pak mohou zájemci navštívit další přednášky v pozdních odpoledních až večerních hodinách. O své znalosti se s návštěvníky festivalu podělí takoví odborníci jako Cyril HöschlVladimír Komárek, Karel Ježek a další. Přednášky doplní doprovodný program, mimo jiné unikátní výstava Red Blue Dimension od umělce Petera Herela, jenž pomocí speciální výtvarné techniky pracuje s optickými klamy, nebo Memory Park pro zkoušku orientace v prostoru. Osvojení paměťových technik přiblíží Jakub Pok ze Školy paměti, a jaké to je být neslyšící, názorně přiblíží zážitkové hry workshopu NáZNAK. Novinkou je víkendový program plný hlavolamů, hádanek a exponátů například od iQLANDIE či Techmanie a Mozkoherna Evy Fruhwirtové.

Festival trvá celý týden od 12. do 18. března 2018. Vstup na všechny akce je v rámci Týdne mozku zdarma, z důvodu omezených kapacit přednáškových sálů je však vyžadována registrace

 

Zdroj: Akademie věd ČR

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 5 6
7 8 13
18 20
21 25 26 27