facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Týden mozku 2019

21. 2. 2019
Týden mozku 2019

Týden mozku 2019 je jedinečný cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Jednadvacátý ročník pořádá Akademie věd ČR letos v termínu od 11. do 17. března.

Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec Josef Syka již v roce 1998. Na letošní 21. ročník festivalu, který proběhne 11. - 17. března 2019, vystoupí s nejrůznějšími přednáškami přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. O víkendu na ně naváže doprovodný interaktivní program v podobě workshopů a dalších aktivit. Festival je určen pro zvídavé studenty, rodiče s dětmi i širokou veřejnost.

tm logoNávštěvníci se mohou těšit například na přednášku Umělá inteligence – od pravidel k neuronovým sítím, která se zaměří na současné metody umělé inteligence, zejména na hluboké neuronové sítě. Další plánovaná přednáška Mozek nikdy nespí: o spontánní mozkové aktivitě bude o záhadách lidské mozkové aktivity během spánku.

Jedním z plánovaných workshopů bude i Ergoterapie v domácím prostředí. Pro úspěšný návrat jedince s následky poranění mozku do společnosti je zásadní komplexní rehabilitační a následná péče, a právě na tu se tento workshop zaměří.  V dalším workshopu Jakub Pok představí svou metodu Škola paměti a účastníky naučí, jak si zapamatovat 100 slovíček za hodinu.

Návštěvníci se mohou dále těšit na workshop otevřených elektrodílen The Cave, interaktivní expozici optických iluzí, výstavu zaměřenou na možnosti virtuální reality. Týden mozku také doprovodí promítání hned několika filmů. Na celý program festivalu se můžete podívat zde.

Vstup a registrace je na všechny festivalové akce zdarma. Na přednášky – vzhledem k omezené kapacitě – je třeba se registrovat zde.

Záznamy z přednášek budou dostupné na internetu přibližně měsíc po skončení akce.

Na Týden mozku se návštěvníci mohou těšit od 11. do 17. března 2019 v prostorách Akademie věd ČR v Praze.

 

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Týden mozku