facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Týden vědy a techniky 2016

27. 9. 2016
Týden vědy a techniky 2016

Ve dnech 1. - 13. listopadu 2016 se koná již 16. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice - Týden vědy a techniky.

 

TVT logo 2016 CZ

 

Program festivalu zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny pro širokou veřejnost. Vstup na všechny akce je zdarma.

Letošní, šestnáctý ročník, který bude zahájen v úterý 1. listopadu a skončí v neděli 13. listopadu, se ponese v duchu motta „Za hranice známého“. Část programu je věnována mj. vesmíru. Týden vědy a techniky AV ČR nabídne i dny otevřených dveří, do kterých se zapojují všechna pracoviště Akademie věd ČR. Novinkou je letos speciální program, který vedle netradičních workshopů zahrnuje i komentované prohlídky, pozorování ptactva či Slunce nebo divadelní hry.

Do Týdne vědy a techniky AV ČR se kromě Akademie věd zapojí přes padesát spolupracujících institucí, akce se budou konat ve všech krajských městech a na dalších místech České republiky. Na bohatý program se mohou těšit například návštěvníci Hvězdárny ve Valašském Meziříčí, v Kroměříži bude zpřístupněn atomový kryt, v Tachově na Plzeňsku pro změnu můžete pozorovat ptactvo.

Podrobný program nalezente zde.

 

Zdroj: AV ČR

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
     
5 6 10 11
12 16 17 18
19 24 25
26 30 31