facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

UP Business Camp 2018

22. 10. 2018
UP Business Camp 2018

Šestý ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání UP Business Camp proběhne 24. listopadu 2018 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Letos bude rozšířen o blok věnovaný hi-tech startupům a technologiím na akademické půdě.

„O zahraniční zkušenosti se zakládáním spin-off společností se podělí Martin Raditsch z německé Goethe univerzity. Na své si přijdou i milovníci marketingu nebo příběhů úspěšných mladých podnikatelů,“ uvádí organizátor Michal Kukučka z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého.

Camp bude vidět na více akcích

Šestý ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání odstartuje s předstihem Roadshow Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest se 4 zahraničními řečníky, a to ve středu 31. října v olomouckém Vault 42. UP Business Camp bude u toho. Ve středu 7. listopadu se můžete těšit na zajímavou přednášku z kosmického inkubátoru ESA BIC Prague, která proběhne pod hlavičkou Campu v univerzitním UPointu.

Souboj startupů na univerzitní půdě

Poprvé budou mít na Campu mladí podnikatelé možnost soutěžit o nejlepší pitch, ve kterém ve dvou minutách představí svůj nápad před zkušenou porotou. Vítězové dostanou příležitost zasoutěžit si o hodnotné ceny a hlavně představit svůj projekt před investory, českými startupovými mentory a dalšími osobnostmi z byznysové sféry při druhém ročníku olomouckého Business Plesu v rámci Startup Klubu, který se koná 25. ledna 2019 v NH Collection Olomouc Congress. Kromě publicity při této akci s návštěvností více než 700 hostů, mohou využít možnosti networkingu s ostatními účastníky Startup Klubu. Zájemci se už nyní mohou přihlašovat na webu.

Větší prostor pro studenty, interaktivnější doprovodný program

Organizátoři se letos rozhodli upravit ceny vstupenek tak, aby byly dostupnější pro studenty. Do 4. listopadu tak mohou zájemci získat lístky na konferenci za zvýhodněnou cenu. „Chceme motivovat studenty ke startu podnikání. Na konferenci mohou nasát potřebné informace k rozjezdu vlastního businessu. Stejně tak podporujeme naše absolventy,“ upřesnil Kukučka.

Na účastníky čeká kromě stánků partnerů aktivní program v průběhu konference. Těšit se mohou na 3D tisk, virtuální realitu, osobnostní testy, aktivity Pevnosti poznání nebo workshop zaměřený na udržitelný rozvoj. „Domluvili jsme spolupráci s agenturou ARPOK, která dělá osvětu v globálním rozvojovém vzdělávání. Na workshopu si účastníci zkusí vytvořit něco sladkého nebo i praktického na nákupy. Více v tuto dobu nebudu prozrazovat,“ dodal s úsměvem Kukučka.

Konferenci organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého za finanční podpory Komerční banky. Konferenci podporují Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Olomoucký kraj, Okresní hospodářská komora Olomouc. Mediálními partnery jsou Olomouc.cz, City.cz a Czechstartups.org.

Více o konferenci naleznete zde.

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci