facebooktwittergoogle
Nezávislé informace o vědě a výzkumu
facebooktwittergoogle

Využívání kosmických technologií založených na fotonice

29. 3. 2018
Využívání kosmických technologií založených na fotonice

Ve čtvrtek, 19. 4. 2018, proběhne v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy další ze série jednání pracovní skupiny projektu STEPHANIE, jehož cílem je šířit a sdílet zkušenosti a inovativní nápady, které by přispěly k možnostem využití vesmírných technologií založených na fotonice i v dalších oblastech lidského života.

Jednání se zúčastní řada odborníků zabývajících se využíváním vesmírných technologií, v rámci programu bude účastníkům představena finální verze dokumentu „Regionální vize“, budou prezentovány výstupy z mezinárodního setkání projektu STEPHANIE, které se uskutečnilo v lednu v Belgii a v neposlední řadě budou představeny a diskutovány příklady dobré praxe, které navazují na výstupy dokumentu „Regionální vize“.

Akce proběhne ve Škodově paláci, Jungmannova 35/29, Praha 1, od 9:00 do 12:00 v místnosti 201. Zajímáte-li se o problematiku využívání vesmírných technologií založených na fotonice a rádi byste se jednání pracovní skupiny zúčastnili, dejte nám neprodleně vědět na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Mezinárodní projekt STEPHANIE „Space Technology with Photonics for market and societal challenges“ sdružuje osm partnerů z celkem sedmi evropských zemí, jedním z nich je i Hlavní město Praha. Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci územní spolupráce INTERREG EUROPE.

 

Autor: Alena Bílková