facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Webinář na téma plagiátorství

16. 4. 2021
Webinář na téma plagiátorství

V úterý 27. dubna 2021 se koná workshop zaměřený na problematiku plagiátorství. Organizátoři se podělí s účastníky o zkušenosti s interpretací antiplagiátorských systémů.


christin hume Hcfwew744z4 unsplash

Workshopy se konají v rámci Centrálního rozvojového projektu (CRP) „Posilování akademické integrity studujících vysokých škol se zaměřením na rizika a příležitosti distančních metod vzdělávání a hodnocení“..

„Úkolem učitelů je rozlišit falešně pozitivní výsledky způsobené náhodnými shodami od chytře maskovaného plagiátorství, identifikovat překladový nebo parafrázovaný plagiát a odhalit další zvláštnosti, které mohou naznačovat, že některé části předkládaného dokumentu byly převzaty odjinud. Tento náročný proces si vyzkoušíme na několika modelových protokolech. Dále se workshop zaměří na institucionální procesy týkající se plagiátorství a účastníci se seznámí s výsledky rozsáhlého testování patnácti různých antiplagiátorských systémů,“ říká dvojice organizátorůTomáš Foltýnek a Dita Henek Dlabolová, garanti pracovní skupiny CRP věnující se akademické etice z Mendelovy univerzity. 

Registrovat se můžete zde.

 

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

redakčně upraveno