facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Women in Science

6. 2. 2019
Women in Science

Britské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Akademií věd ČR pořádá konferenci Women in Science, na které vystoupí přední britské a české vědkyně a vědci včetně Jocelyn Bell Burnel, objevitelky pulsarů. Konference se bude konat 5. března 2019 v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze.

Konferenci zaštítila předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová a britský velvyslanec Nick Archer. Mezi hlavní vystupující patří Jocelyn Bell Burnell, astrofyzička z University of Oxford, která zásadně přispěla k objevu nového typu hvězd – pulsarů. Dále Susan Greenfield, neurovědkyně z Oxfordu a členka britské Sněmovny lordů. S příspěvkem vystoupí také Jennifer Rubin, profesorka veřejné politiky z King’s College.

woman obrázek

K diskutujícím dále patří Kateřina Falk, přední česká fyzička, která nyní působí Helmoltzově centru v Drážďanech, Marcela Linková, vedoucí Národního kontaktního centra – Gender a věda, Lucie Štefánková, zástupkyně ředitele CERGE EI, Pavel Jungwirth z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR či Jessica Wade, fyzička z britské Imperial College.

Celou konferencí bude provádět Martina Mašková z Českého rozhlasu. Akce bude zakončena slavnostní recepcí.

 

Autor: Vědavýzkum.cz (JT)

Zdroj: Britské velvyslanectví v Praze