facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Workshop: Gender pay gap v akademické sféře

28. 11. 2019
Workshop: Gender pay gap v akademické sféře

Ze statistik, které zpracovává Český statistický úřad, Eurostat a European Institute of Gender Equality, opakovaně vyplývá, že Česká republika si s nerovností v odměňování zatím neumí příliš poradit. Jak vysoký je gender pay gap v české akademické sféře a jak vzniká? Dozvíte se na workshopu, který pořádá NKC gender a věda dne 3. prosince 2019 v Praze.

pay gap2 meziverze 660x360

Jak měřit nerovnost v odměňování?

  • Jaké faktory nerovné odměňování akademiček a akademiků způsobují?
  • Jak předcházet nerovnostem v odměňování: genderový audit a plány genderové rovnosti

Gender pay gap z pohledu zaměstnaných osob, zaměstnavatelek a zaměstnavatelů: jak se bránit nerovnosti v odměňování, jaké důsledky má gender pay gap v rámci sociálního systému a jakou roli mohou sehrát odbory?

Těmto otázkám se budeme věnovat na workshopu, který povedou Timea Crofony a Jana Dvořáčková. Jako hostky vystoupí Lenka Simerská z MPSV, která představí nástroj ke zjišťování GPG Logib, a Šárka Homfray z Odborového svazu státních orgánů a organizací, která přiblíží nerovnost v odměňování z pohledu zaměstnaneckých práv.

Workshop se koná v úterý 3. prosince 2019 od 14.00 v Sociologickém ústavu AV ČR, Jilská 352/1, Praha 1, zasedací místnost č. 207.

Z důvodu omezené kapacity prosíme potvrďte svoji účast na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zdroj: NKC gender a věda