facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Portál Vědavýzkum.cz - Nezávislé informace o vědě a výzkumu

IOCB Tech, s.r.o. - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram

Workshop k iniciativě EUROHPC

29. 4. 2018
Workshop k iniciativě EUROHPC

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní superpočítačové centrum IT4Innovations zvou na workshop k iniciativě EuroHPC. Akce se bude konat dne 16. května 2018.

K iniciativě EuroHPC přistoupila ČR dne 24. ledna 2018, kdy se připojila k Deklaraci o rozvoji spolupráce na HPC (High Performance Computing), kterou podepsal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. (O evropských investicích do superpočítačů si přečtěte zde nebo v komentáři Víta Vondráka z IT4Innovations.) 

Cílem workshopu je umožnit zástupcům české výzkumné komunity i podnikatelské sféry se aktivně zapojit do debaty o implementaci iniciativy EuroHPC, která proběhne se zástupci Evropské komise a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jelikož se v současné době stále ještě připravují ustavující rámce společného podniku iniciativy EuroHPC, který má sloužit jako její hlavní implementační nástroj, je Evropská komise otevřena jakýmkoliv podnětům vzešlým od zainteresovaných výzkumných a podnikatelských komunit členských států iniciativy. Akce se uskuteční ve středu 16. května 2018 v prostorách Technologického centra AV ČR.

Program workshopu k iniciativě EuroHPC s časovým harmonogramem jeho konání naleznete zde.

Zájemci mají možnost se registrovat k účasti na workshopu prostřednictvím emailu u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do pátku 4. května 2018.

 

Zdroj: MŠMT