facebooktwittergoogleinstagram

Věda a výzkum

Nezávislé informace o vědě a výzkumu

Ernst & Young - hlavní partner portálu Vědavýzkum.cz

Hlavní partner portálu
facebooktwittergoogleinstagram
Akce

Akce

semináře, konference, workshopy a soutěže

V pondělí 2. prosince 2019 se v Praze uskuteční Alberta-Europe Matchmaking Symposium pro výzkum a vývoj. Akci pořádá Německo-kanadské centrum pro inovace a výzkum (GCCIR) společně s agenturou CzechInvest, Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Technologickou agenturou České republiky (TA ČR).

17. 11. 2019

Technologická agentura ČR

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 v Praze pořádá Český sociálněvědní datový archiv (ČSDA) informační den na téma Management dat v sociálněvědním výzkumu a GDPR.

15. 11. 2019

Sociologický ústav AV ČR

Technologické centrum AV ČR pořádá dne 26. listopadu 2019 seminář, jehož cílem je přiblížit účastníkům nástroje pilotní fáze Evropské rady pro inovace (EIC). Tato Rada se stává trvalou součástí Rámcového programu Horizont 2020 a je navržena jako jeden z hlavních pilířů nového programu Horizont Evropa se zaměřením na podporu evropské excelence v inovacích.

14. 11. 2019

Technologické centrum AV ČR

Západočeská univerzita v Plzni pořádá dne 20. listopadu 2019 seminář s názvem „Cesta ke startupu, cesta za úspěchem". Pokud se zajímáte o úspěchy a omyly lidí, kteří se nacházejí před branami velkého světa businessu, je tento seminář určen právě pro vás.

13. 11. 2019

Západočeská univerzita v Plzni

Od pondělí 11. do neděle 17. listopadu probíhá Týden vědy a techniky AV ČR, největší vědecký festival v Česku. Navštívit můžete přednášky, panelové diskuse, výstavy, exkurze na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou. Letošním tématem festivalu jsou globální hrozby jako klimatické změny, přírodní katastrofy nebo plýtvání potravinami.

11. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Spolek Transfera.cz zve na další z odborných kurzů. Tentokrát účastníky čeká prezentace na téma autorská práva k softwaru a licenční smlouva, workshop na vyjednání podmínek licenční smlouvy a vyhodnocení dohodnutých podmínek a objasnění pojmů. Akce se koná 2. prosince 2019 v prostorách TA ČR v Praze.

11. 11. 2019

Transfera.cz

Český svaz vynálezců a zlepšovatelů (ČSVZ) pořádá seminář s názvem „Evropská patentová přihláška – přehled řízení od podání po udělení aneb obvyklé i (ne až tak) neobvyklé situace", který se bude konat ve středu 27. 11. 2019 v Kongresovém sále Úřadu průmyslového vlastnictví.

9. 11. 2019

ČSVZ

Ve středu 4. prosince 2019 se v Českých Budějovicích uskuteční česko-norská konference Smart Citites, která vznikla ze spolupráce Českých Budějovic s norským městem Larvik. Hlavním cílem konference je představení příkladů Smart řešení regionů k tématům: e-Mobilita, Telematika, Odpadové hospodářství nebo Práce s big daty.

8. 11. 2019

JIhočeská agentura pro podporu podnikání

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2019 probíhá v Národní technické knihovně v Praze další ročník konference KRECON - Knowledge Research Education Conference, tentokrát na téma otevřeného přístupu k vědeckým informacím. Přímý přenos můžete sledovat zde opět v pátek od 9 hodin.

7. 11. 2019

Vědavýzkum.cz

Jak kosmické technologie ovlivňují a do budoucna ještě mohou ovlivňovat běžný život každého z nás, ukáže v Praze a Brně Czech Space Week, týden plný akcí pro odbornou a širokou veřejnost. Koná se od 8. do 15. listopadu 2019.

6. 11. 2019

Vědavýzkum.cz